Wigilijne spotkania

21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe, symboliczne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wymienianie się prezentami. Na koniec wszyscy uczniowie uczestniczyli w Jasełkach i śpiewaniu kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnych solistów i chóru.

Niespodzianka dla hospicjum

Już od listopada, uczniowie naszej szkoły, pakowali w kolorowe paczki słodkości  dla podopiecznych szpitala paliatywnego w Łasinie. W sumie zostało przygotowanych 60 niespodzianek. 21 grudnia gościliśmy panią Katarzynę Dorawę, która odebrała od uczniów paczki oraz własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Te symboliczne paczki są naszym znakiem, że pamiętamy o ludziach chorych i cierpiących. Do akcji włączyły się wszystkie klasy wraz z wychowawcami.

(źródło:  mgr M. Kuczek)

Świąteczne spotkanie z Głośnym Czytaniem

W dniu dzisiejszym najmłodsi uczniowie wysłuchali fragmentów kilku książek, czytanych przez zaproszonych gości, dyrektora i nauczycieli. Wszystkie czytane utwory były o tematyce świątecznej. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Sylwię i Kamilę. Podczas tego spotkania zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym ” Moje miasto, Moja wioska, To Polska”.

Konkursy przedmiotowe

Miło nam poinformować, że dwóch naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
Eryk Rybiński z klasy VIII a pod opieką p. Marii Jasińskiej będzie walczył o tytuł laureata w konkursie z biologii, natomiast Jacek Wiśniewski z klasy III b gimnazjum przy wsparciu p. Zdzisława Eichlera powalczy, by zostać laureatem w konkursie z fizyki. Trzymamy kciuki.

Spotkanie Wigilijne

W przedświąteczną  środę, 19 grudnia, kiedy za oknami zapadł zmierzch, rodzice uczniów klas I a i I b oraz dyrekcja szkoły, mieli  okazję przeżyć, jak co roku, tajemnicę Bożego Narodzenia, uczestnicząc  w jasełkach, przygotowanych pod opieką pań : I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej.  W świątecznym przedstawieniu wystąpiły dzieci, wcielając się w role Świętej Rodziny, aniołów, króli, pasterzy, śnieżynek i babci. Jasełka uświetnił taniec śnieżynek i śpiew pastorałek.  Młodzi aktorzy pełni zaangażowania odegrali swoje role. Jasełka zakończyły się  przekazaniem  przez dzieci Betlejemskiego światła swoim rodzicom. Tego wieczora nie zapomniał o nas święty Mikołaj, który, ku wielkiej radości dzieci,  obdarował  je prezentami. Po niezapomnianym występie odbyły się tradycyjne Wigilie klasowe. Nauczyciele, rodzice i uczniowie spotkali się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i kolędując. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację całej uroczystości.

(źródło: mgr I.Barańska)