Koncert poświęcony Mamom i Ojczyźnie

Dnia 27.05.2019r. chór szkolny Cantiamo, oraz młodzież naszej szkoły, zaprezentowała w Klasztorze Sióstr Karmelitanek koncert poświęcony Mamom i Ojczyźnie. Montaż słowno- muzyczny przygotowała we współpracy z panem Czesławem Jędrzejewskim p. Marlena Kminikowska- Grzesiak, Małgorzata Uniatowska, Bernadetta Zdunek- Jaranowska i p. Anna Gaczyńska.

Termomodernizacja budynku Szkoły

Od dnia 29 marca 2019 roku na terenie naszej szkoły, Zakład Ogólnobudowlany Władysław Markowicz z Kwidzyna realizuje zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Łasinie”. Termin wykonania zadania do dnia 30 sierpnia 2019 roku. Wartość brutto umowy 2.300.000,00 zł.

Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszy Europejskich w wysokości 1.421.722,35 zł.
Celem projektu jest oszczędność energii cieplnej, zmniejszenie zużycia energii pierwotnej oraz spadek emisji gazów cieplarnianych.

Konkurs literacki

Ośrodek Hospicjum Dom NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie w ramach akcji Pola Nadziei 2018/2019 zorganizował konkurs literacki, gdzie uczniowie pisali prace na temat ” Mój bohater – opowiedz o osobie, którą szczególnie podziwiasz „. Naszym uczniom udało się zdobyć najwyższe miejsca. Opiekę nad uczniami obięła p. B. Zdunek – Jaranowska.