Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce

Dnia 22 maja 2019 roku ma stadionie Olimpii, w Grudziądzu odbyły się zawody lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dziewcząt i chłopców z klas gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych. W powiecie nasze dziewczyny zajęły II miejsce, chłopcy III miejsce, oto indywidualne zwycięstwa: Monika Merholc I m-ce w skoku wzwyż, Patrycja Zientarska I m-ce w pchnięciu kulą, rzut oszczepem I m-ce Wiktoria Zatorska i Roksana Remus III m-ce, w rzucie dyskiem Patrycja Butlańska I m-ce, Wiktoria Węglińska III m-ce oraz Aleksander Basandowski II miejsce Gratulujemy indywidualnym zwycięzcom oraz pozostałym zawodnikom, którzy swoim udziałem i zaangażowaniem przyczynili się do ostatecznego zwycięstwa i zajęcia wysokich pozycji. Zawodnicy zostali przygotowani przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły.

VII Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy

Dnia 20 maja 2019r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbył się konkurs pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Badalewska, Julia Domeracka i Kacper Janowski. Uczestnicy wykazali się umiejętnością udzielenia pomocy osobom z drgawkami, urazami kończyn i głowy, osobom nieprzytomnym i krztuszącym się. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową oraz rozwiązywali test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Grupę przygotowała p. A. Bąk – Flatow.