#DzieciUcząRodziców

Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej – „Dzieci uczą rodziców”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji. W dniu dzisiejszym, 6.12., w klasach Ia, Ic, IIa, IIIb i IIIc dzieci uczestniczyły w lekcji: „Pomocne Serce”, lekcji o pomaganiu. Dzieci rozmawiały o tym jak i komu mogą pomagać i dlaczego jest to tak ważne. Towarzyszył im Miś Uszatek. Na zakończenie wykonały zadaną przez organizatora pracę – pokolorowały rysunek, który zabrały do domu, by o pomaganiu porozmawiać również z rodzicami.

„Pomaganie to ważna sprawa.
Misia Uszatka znam,
więc od dziś we wszystkim Wam pomagam”.

(źródło:  I. Barańska)

Mikołajki

Od godziny 9.00 wszyscy uczniowie klas I-III rozpoczęli mikołajkowe obchody. Przede wszystkim oczekiwali na przybycie Św. Mikołaja. To właśnie o nim mówili wiersze, zgadywanki i śpiewali piosenki. Oczywiście wyczekiwany Mikołaj dotarł i przyniósł dla wszystkich klas prezenty. Podczas tej uroczystości zostały wręczone również nagrody w konkursach SKO, gdzie jednym z zadań było wykonanie modelu bankomatu, a drugim zadaniem było stworzenie świątecznej skarpety z logo SKO. W dzień mikołajkowych włączył się jak zawsze Mały Samorządzik. Dzieci na klamkach do klas znalazły woreczki a w nich niespodziankę. Nad całym przebiegiem tego spotkania i wszystkimi przygotowaniami czuwały: p. S. Paszkowska – Zająkała, p. M. Uniatowska i p. K. Kałużna.
Dodatkowe podziękowania należą się jednej z mam, Pani Ninie Klimowicz za pomoc w wykonaniu przepięknych dekoracji sceny.