OGŁOSZENIE BIBLIOTEKI

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby umilić Wam czas oczekiwania na nie, proponujemy w czasie przerw zabawę – układanie puzzli o tematyce świątecznej. Zobaczcie sami, nasza Dyrekcja już nad tym pracuje. Wyraźnie potrzebuje jednak Waszej pomocy. Czekamy na Was w czasie wolnym od zajęć. Liczy się każdy dołożony przez Was element ( a jest ich aż 1000!).
Mile widziana pomoc nauczycieli.

W progach „OGNIKA” i kina „HELIOS”

W poniedziałek, 9 grudnia uczniowie klas IVa, IVb i VIb pod opieką p. M. Strug, p. A. Rybińskiej, p. A. Gaczyńskiej, p. A. Jasińskiej – Zająkała byli na wycieczce edukacyjnej w Grudziądzu. W kinie Helios, klasy czwarte w ramach „Akademii Bezpieczeństwa” uczestniczyły w kolejnym spotkaniu, pt. „Ogień, czad, fajerwerki”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są podstawowe zasady postępowania w kontakcie z fajerwerkami. Następnie uczestnicy wycieczki poznali historię 10-letniej dziewczynki pięknie opowiedzianą w filmie „Magiczne święta Ewy”. Po pierwszej dawce wrażeń przyszedł czas na kolejne. W multimedialnym i interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „OGNIK” uczniowie zapoznali się z pracą strażaka, zagrożeniami pożarowymi czającymi się w domowym pokoju, kuchni czy łazience. Dzieci dowiedziały się jak zapobiegać pożarom w mieszkaniu, lesie, podczas biwaku. Usłyszały o „cichym zabójcy”, jakim jest tlenek węgla. Zobaczyły inscenizację działań przy wypadku drogowym, mogły poczuć się jak dyżurny straży pożarnej, który przyjmuje zgłoszenia o zdarzeniach. Na koniec tych bardzo interesujących zajęć, uczniowie wcielili się w rolę strażaków, którzy muszą szybko dostać się do wozu i ruszyć do akcji.

Nietypowa choinka

Dziś, przed budynkiem szkoły, stanęła nietypowa choinka. Nietypowa dlatego, że została zrobiona z drewnianego stelażu. Wykonawcami tej konstrukcji byli pracownicy szkoły: p. Dariusz Jabłoński i p. Krzysztof Kłosowski.
Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Romana Ślawskiego, który przekazał drewno, z którego można było zrobić całą konstrukcję.