W progach „OGNIKA”

W czwartek, 12 grudnia również uczniowie klasy 3 b odwiedzili Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik” w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na osiedlu Rządz w Grudziądzu. Celem wyjazdu było zapoznanie z zagrożeniami i skutkami nieostrożnego obchodzenia się z ogniem w różnych pomieszczeniach oraz poznanie pracy strażaków.  Na koniec uczniowie mogli zobaczyć strażaków podczas ćwiczeń oraz obejrzeć najnowszy samochód strażacki.

(źródło:  M. Rutkowska)

Dzielimy się RADOŚCIĄ

Dużymi krokami zbliżają się radosne święta Bożego Narodzenia, które skłaniają nas do refleksji oraz zbliżają do drugiego człowieka. My, czyli uczniowie SP Łasin oraz młodzież z zaprzyjaźnionej SP Zawda, przygotowaliśmy radosne spotkanie w przesympatycznym gronie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Był czas na świąteczne opowiadanie, życzenia, kolędowanie i obdarowywanie prezentami.To było naprawdę miłe spotkanie!

Podziękowania dla pani Katarzyny Pyszora za zaproszenie, pani dyr. Grażyny Kołodziejskiej za owocną współpracę obu szkół, pani Magdalenie Zakierskiej za część artystyczną, pani Małgorzacie Mischke za śpiew i muzykę, panu Darkowi Jabłońskiemu za nagłośnienie, ale największe DZIĘKI uczniom SP Łasin i SP Zawda za piękne paczki dla WTZ.

(źródło:  M. Kuczek)