Konkurs Pięknego Czytania

W poniedziałek, 31 maja 2021r.  dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Każdą klasę mogło reprezentować troje uczniów. Celem konkursu było: przybliżenie literatury dziecięcej, przygodowej, obyczajowej oraz zachęcenie do jej czytania. Jury w składzie: p. Elżbieta Gizińska- Firlit, p. Barbara Mrozek oraz p. Kamila Kałużna, oceniało uczestników, biorąc pod uwagę trzy kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, modulację głosu.
Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Ostatecznie jury wyłoniło następujących laureatów.
Zwycięzcami zostali:

Na poziomie klas I

I miejsce: Hubert Jęczewski – kl. Ia

II miejsce: Lilianna Tomczak– kl. Ib

III miejsce: Aleksander Mrugała – kl.Ib

Na poziomie klas II

I miejsce: Rozalia Barć – kl.IIa

II miejsce: Jagoda Jasińska – kl. IIc

III miejsce: Wiktoria Kuca – kl. IIa

Na poziomie klas III

I miejsce: Nadia Olszewska – IIIb

II miejsce: Zosia Zakrzewska – IIIb

III miejsce: Martyna Chrzanowska – kl.III c

Zwycięzcom gratulujemy!

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Łasinie.

(źródło: K. Kałużna)

Dzień Matki klasy 3b

Uczniowie klasy 3b, pod okiem wychowawczyni p. S. Kwiatkowskiej, dla swoich kochanych Mam przygotowali z okazji ich święta prezenty w postaci malowanych własnoręcznie obrazów na płótnie. Wykonali również z gipsu wazony- woreczki i wyrzeźbili serduszka z mydełek. Całość przygotowań podkreślili odświętnym strojem i piosenką, która została nagrana. Prezenty dzieci wręczyły indywidualnie w domu 26 maja , natomiast prezentację ze zdjęć z przygotowań oraz wykonanej piosenki wszystkie Mamy obejrzały podczas zebrania z rodzicami.