Główkujemy i rebusy rozwiązujemy

15.06.2021r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III zmagali się z rozwiązywaniem rebusów uczestnicząc w konkursie „ Główkujemy i Rebusy Rozwiązujemy”. Organizatorzy już sprawdzili prace uczniów, więc znamy wyniki. Gratulujemy wygranym, do których zaliczają się następujący uczniowie:
KLASY 1
I miejsce Maja Wegner Ib
II miejsce Agata Malinowska 1a
III miejsce Tomasz Barański 1a
Klasy 2
I miejsce Rozalia Barć IIa i Paweł Gamoń IIb
II miejsce Mateusz Jankowski IIb
III miejsce Wojciech Polesiak IIc
Klasy3
I miejsce Martyna Chrzanowska IIIc
II miejsce Agata Kruszewska IIIa
III miejsce Alicja Kobus IIIa i Lena Majchrzak IIIc
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Nie poddawajcie się! Następnym razem będzie lepiej! Nagrody i dyplomy zwycięzcom zostaną wręczone w ostatnim tygodniu nauki, po audycji „Bezpieczne Wakacje”.
Dziękujemy p. I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Wycieczka klasy 6c

Uczniowie klasy 6 c uczestniczyli dziś w wycieczce do Parku Linowego w Rulewie. Po wstępnym szkoleniu przez instruktora uczniowie pokonywali trasy o różnych stopniach trudności. Napewno nie było łatwo Po atrakcjach na wysokościach przyszedł czas na posiłek przy ognisku. Wszystkie dzieci bardzo zadowolone wróciły do domu. Wyjazd zorganizowała p. Justyna Kotowska, a opiekunem była p. Agnieszka Jasińska – Zająkała.

Wakacje tuż, tuż…

Na ten dzień z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. Myślą już o wakacjach, o letniej przygodzie.

Za chwilę pożegnamy szkołę, a przywitamy zielone lasy, błękitne rzeki, ciepłe jeziora, morze, strzeliste góry, wijące się drogi. Korzystając z tego wszystkiego, co przyniosą wakacje, warto pamiętać, by w każdej sytuacji zachować ostrożność.

Udanego i bezpiecznego wypoczynku życzą świetliczaki!!!

(źródło: K. Kałużna)

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach MEiN będzie kontynuować w kolejnych tygodniach.

Elżbieta Zakierska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łasinie

Załączniki:

1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
  2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat
  3. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN
  4. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19