Klasa VIII B na wycieczce

Dnia 15 listopada 2021 roku klasa 8 b wybrała się na wycieczkę do Grudziądza. Najpierw uczniowie udali się do kina Helios na sens filmowy. Film pt. „Czarny Młyn” zaskoczył wszystkich zakończeniem . Potem odbył się krótki spacer nad Wisłą. Po posiłku czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja. Były nią zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej. Leśniczy lasów komunalnych Grudziądza, pan Mateusz Cieślakiewicz, na początku opowiedział o swojej pracy, a potem przedstawił intrygująco brzmiący temat ” Czy sarna jest żoną jelenia?”. Dzięki wykładowi, prezentacji multimedialnej oraz demonstracji eksponatów ósmoklasiści poradzili sobie z rozwiązaniem zadań. Na koniec przewodniczący klasy, Patryk Pysiak, udzielił odpowiedzi na trzy dodatkowe pytania i dzięki temu uczniowie odwiedzili Jadzię- daniela oswojonego przez ludzi, który nie może już wrócić do lasu. Jeśli kochacie przyrodę, koniecznie zajrzyjcie na stronę Centrum Edukacji Ekologicznej. Czeka tam wiele atrakcji 😀 Można tam naprawdę ciekawie spędzić czas. Wycieczkę dla klasy 8 b zorganizowała wychowawczyni, p. Anna Gaczyńska. Opiekę nad uczniami sprawował również p. Aleksander Kowalczyk.