Próbna ewakuacja

W piątek 5 października o godzinie 11:10 odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. Uczniowie wraz z nauczycielami i personelem opuścili szkołę i zebrali się w wyznaczonym miejscu. Na teren szkoły przybył jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przeprowadzonej kontroli budynku przez strażaków, alarm został odwołany. Uczniowie wrócili na lekcje. Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w trudnych sytuacjach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

(źródło: mgr I.Barańska)

Wyjazd do kina

We wtorek, 2 października 2018 roku, uczniowie klas I a, I b, II b, II c oraz III a wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się do kina Helios na film „ Biały kieł”.

„Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczył się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak zgubił się i odłączył od rodziny.      Z pomocą przyszedł mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnął go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł, szybko dorósł i nauczył się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pies trafił do nowych właścicieli, którzy wykorzystywali go do łatwego zarobku. Na szczęście z pomocą przyszli mu dobrzy ludzie”.

Film bardzo się dzieciom podobał, mali widzowie bardzo wzruszyli się losem głównego bohatera. Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych nastrojach.

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała)

V Festyn Rodzinny

Stałą uroczystością, która odbywa się corocznie w naszej szkole, jest Festyn Rodzinny. W tym roku szkolnym, odbył się po raz piąty.
Koordynatorem czuwającym nad organizacją i przebiegiem festynu jest pani Bernadetta Zdunek – Jaranowska. Każdy z gości mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Festyn Rodzinny – Zapraszamy!

W piątek, 21 września 2018 roku od godziny 14:00 – 17:00 zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w Szkole Podstawowej na boisku szkolnym. W czasie Festynu nie zabraknie różnych atrakcji dla całych rodzin.

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Wraz z piękną pogodą powitaliśmy nowych uczniów w murach naszej szkoły. Nasza szkoła nie tylko powitała w swych progach nowych uczniów, ale również nową dyrekcję szkoły i nauczycieli. Uroczystość zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przy-pomnieniem rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą uczczono minutą ciszy.

Czytaj>>>

(źródło: mgr W. Gajdus, mgr M. Uniatowska)

Do szkoły czas !

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego, to dzień, na który z wytęsknieniem i niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie – i młodsi i starsi. Ten dzień nadszedł 22 czerwca 2018 roku. Pani wicedyrektor Elżbieta Gizińska–Firlit, pogratulowała dzieciom promocji do wyższych klas i życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Bezpieczne wakacje

W środę, 20 czerwca 2018r. uczniowie klas: III a i III c, którzy w obecnym roku szkolnym należeli do „Kółka teatralnego”, zaprosili pozostałych uczniów edukacji wczesnoszkolnej, do obejrzenia przedstawienia pt. „Bezpieczne wakacje”. Podczas występu przekazali zasady obowiązujące wszystkich, małych i dużych, podczas letniego wypoczynku w górach, nad morzem, w lesie, na łące, nad jeziorem, na wsi, a także w powietrzu, w czasie podróży samolotem.

(źródło: mgr I.Barańska)

(źródło: mgr Iwona Faltynowska)

Wycieczka do Parku Rozrywki Aktywnej

Park Rozrywki Aktywnej BARTBO to park radości i przygody, w którym można bawić się bez końca. To prawdziwa fabryka radości i pole do popisu dla małych i dużych.
Szkolenie kadetów klasa IIIb rozpoczęła solidną rozgrzewką oraz treningiem i malowaniem twarzy farbami maskującymi. Bieg wyłoniło najszybszych i najsprawniejszych uczestników. Trasa usiana była przeszkodami, których nie dało się ominąć. Konieczne było czołganie, skakanie, strzelanie.
Czytaj>>>

(źródło: mgr Iwona Faltynowska)

Starsze posty «