Konstytucja 3 Maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klas szóstych, VII a oraz II a i I c edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna od kilku lat organizuje Konkurs Pięknego Czytania, skierowany do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas starszych. Tym razem konkurs odbył się 23 kwietnia 2018 r. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów.

Powitanie wiosny

Powitanie wiosny, to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu uroczystości szkolnych. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej powitali wiosnę krótkim występem artystycznym w wykonaniu małych artystów klas drugich oraz klasy I c. Były wiosenne piosenki i wierszyki. Dzieci chętnie odgadywały również wiosenne zagadki. W nagrodę za poprawną odpowiedź otrzymywały słodkości.

Rekolekcje

Rekolekcje to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski jest uroczystością, która
od wielu lat wpisana jest do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Tym razem dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, konkurs odbył się we wtorek, 13 marca 2018 roku. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Publiczność wysłuchała wielu ciekawych wierszy autorstwa polskich poetów.

8 marca – Dniem Spódniczki

Zachęcamy wszystkich do założenia tego dnia spódniczki.

Osoby, które dołączą się do naszej akcji będą zwolnione w tym dniu z pytania.

Mały Samorządzik Szkolny

1 marca – Dzień Piegów

piegiZ okazji Dnia Piegów pozdrawiamy serdecznie wszystkich ich właścicieli i zapraszamy na słodko piegowaty wierszyk:)

Wyjazd do kina

kino9 lutego br. uczniowie klasy I a, I b, I c, II b i III b, pod opieką pani W. Gajdus, M. Rutkowskiej, K. Kałużnej, M. Uniatowskiej i I. Faltynowskiej, pojechali do w kinie Helios w Grudziądzu na film twórców Shreka.

Bezpieczne ferie

bezpieczne_ferieZbliżają się ferie zimowe, czas wypoczynku i szalonych zabaw na śniegu i lodzie. By zabawa była świetna, musi być bezpieczna, dlatego w środę, 7 lutego 2018 r. dzieci z klas: IIIa i IIIc, członkowie kółka teatralnego, podczas spotkania na holu parteru, przypomnieli pozostałym uczniom klas I-III zasady bezpieczeństwa, którym trzeba się podporządkować, by cało i zdrowo wrócić do szkoły.

(źródło: mgr I.Barańska)

Pasowanie na czytelnika

p_czytW piątek, 2 lutego 2018 roku, uczniowie klas pierwszych edukacji wczesnoszkolnej, zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Starsi uczniowie przygotowali dla nich przedstawienie, dzięki któremu pierwszacy mogli przenieść się w krainę bajek.

Czytaj>>>

(źródło: mgr Sylwia Paszkowska-Zająkała)

Starsze posty «