Pola Nadziei

p_nPola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Wycieczka do Grudziądza

wyc_grudzDnia 27 września br. uczniowie klasy III a i III c pod opieką pani I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej wybrali się autokarem do Grudziądza. Celem było nowo otwarte, największe grudziądzkie Centrum Zabaw „Galaktyka”. Dzieci spędziły tam trzy godziny rozwijając swoją sprawność fizyczną i świetnie się przy tym bawiąc.

Czytaj>>>

(źródło: mgr I.Barańska)

Festyn Rodzinny

festyn 2017Festyn Rodzinny, który odbył się 15 września 2017 roku, wpisał się na stałe do imprez organizowanych przez naszą szkołę. Jest lubiany przez wszystkich rodziców, uczniów i środowisko lokalne. Ze względu na kapryśną pogodę, większość atrakcji miała miejsce w sali gimnastycznej. Koordynatorem czuwającym nad organizacją i przebiegiem festynu była pani B. Zdunek – Jaranowska. Każdy z gości mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

r_rokuW poniedziałek, 4 września 2017 roku, kolejny raz zabrzmiał szkolny dzwonek. Po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku, uczniowie zawitali do szkoły, by kontynuować lub rozpocząć naukę. Uroczysta akademia przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszystkich serdecznie przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Ewa Szymanowicz, która życzyła uczniom oraz nauczycielom, by czas spędzony w szkole był radosny, pracowity i pełen sukcesów.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Wracamy do szkoły

tablica

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

koniecW piątek, 23 czerwca, wszystkie dzieci oficjalnie rozpoczęły wakacje. Oczywiście, najpierw czekało ich uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, odświętnie ubrani, zebrali się na holu parteru, by wierszem i piosenką, na ponad dwa miesiące, pożegnać kolegów, koleżanki, nauczycieli i odebrać świadectwa podsumowujące ich całoroczną pracę.
Czytaj>>>

(źródło: mgr I.Barańska)

Drzwi otwarte w naszej szkole

D_OW poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku, nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało liczne grono przybyłych gości. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny, wesołą inscenizację „Zabawa w śpiącą królewnę” i piosenki w wykonaniu uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Konkurs plastyczny „Już wiosna”

konkursW piątek, 2 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Łasinie nastąpiło rozstrzygnięcie III Konkursu Plastycznego pt.: „Już wiosna”. Na konkurs wpłynęło 35 prac plastycznych. Prace wykonane zostały rozmaitymi technikami plastycznymi i bardzo podobały się członkom jury. Mali artyści wykazali się wielką pomysłowością.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Dzień Dziecka

dz_dzW tym szczególnym czasie w naszej szkole i poza nią zorganizowano dla wszystkich uczniów klas I-III niezapomniany, wesoły dzień. Stało się już tradycją, że dzień ten zaczynamy od sportowych zmagań. Nie mają one charakteru rywalizacji, a są tylko sportową zabawą. Wszystkie dzieci pod opieką swoich wychowawczyń zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie czekały już na nie różne, czasem śmieszne konkurencje.

Czytaj>>>

(źródło: mgr I.Barańska)

Wizyta pierwszoklasistów w Ochotniczej Straży Pożarnej

w_OSPPo wspólnych zabawach w sali gimnastycznej, uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasinie. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały serdecznie przywitane przez pana Pawła Hinza, który opowiedział im o pracy strażaka. Pokazał sprzęt, wozy strażackie i stroje strażaków. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści pana Pawła. Największą atrakcją była prezentacja odgłosów, jakie wydają wozy strażackie.

Czytaj>>>

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Starsze posty «