Pola Nadziei

p_nPola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga mający na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym. Jego główne założenia to pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie opieki paliatywnej oraz pomocy osobom w żałobie. To także rozpowszechnianie idei otwarcia się na potrzeby człowieka cierpiącego.

Wycieczka do Grudziądza

wyc_grudzDnia 27 września br. uczniowie klasy III a i III c pod opieką pani I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej wybrali się autokarem do Grudziądza. Celem było nowo otwarte, największe grudziądzkie Centrum Zabaw „Galaktyka”. Dzieci spędziły tam trzy godziny rozwijając swoją sprawność fizyczną i świetnie się przy tym bawiąc.

Festyn Rodzinny

festyn 2017Festyn Rodzinny, który odbył się 15 września 2017 roku, wpisał się na stałe do imprez organizowanych przez naszą szkołę. Jest lubiany przez wszystkich rodziców, uczniów i środowisko lokalne. Ze względu na kapryśną pogodę, większość atrakcji miała miejsce w sali gimnastycznej. Koordynatorem czuwającym nad organizacją i przebiegiem festynu była pani B. Zdunek – Jaranowska. Każdy z gości mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

r_rokuW poniedziałek, 4 września 2017 roku, kolejny raz zabrzmiał szkolny dzwonek. Po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku, uczniowie zawitali do szkoły, by kontynuować lub rozpocząć naukę. Uroczysta akademia przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszystkich serdecznie przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Ewa Szymanowicz, która życzyła uczniom oraz nauczycielom, by czas spędzony w szkole był radosny, pracowity i pełen sukcesów.

Wracamy do szkoły

tablica

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

koniecW piątek, 23 czerwca, wszystkie dzieci oficjalnie rozpoczęły wakacje. Oczywiście, najpierw czekało ich uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, odświętnie ubrani, zebrali się na holu parteru, by wierszem i piosenką, na ponad dwa miesiące, pożegnać kolegów, koleżanki, nauczycieli i odebrać świadectwa podsumowujące ich całoroczną pracę.

(źródło: mgr I.Barańska)

Drzwi otwarte w naszej szkole

D_OW poniedziałek, 12 czerwca 2017 roku, nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało liczne grono przybyłych gości. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny, wesołą inscenizację „Zabawa w śpiącą królewnę” i piosenki w wykonaniu uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała, mgr M. Uniatowska)

Konkurs plastyczny „Już wiosna”

konkursW piątek, 2 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Łasinie nastąpiło rozstrzygnięcie III Konkursu Plastycznego pt.: „Już wiosna”. Na konkurs wpłynęło 35 prac plastycznych. Prace wykonane zostały rozmaitymi technikami plastycznymi i bardzo podobały się członkom jury. Mali artyści wykazali się wielką pomysłowością.

Dzień Dziecka

dz_dzW tym szczególnym czasie w naszej szkole i poza nią zorganizowano dla wszystkich uczniów klas I-III niezapomniany, wesoły dzień. Stało się już tradycją, że dzień ten zaczynamy od sportowych zmagań. Nie mają one charakteru rywalizacji, a są tylko sportową zabawą. Wszystkie dzieci pod opieką swoich wychowawczyń zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie czekały już na nie różne, czasem śmieszne konkurencje.

Wizyta pierwszoklasistów w Ochotniczej Straży Pożarnej

w_OSPPo wspólnych zabawach w sali gimnastycznej, uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasinie. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały serdecznie przywitane przez pana Pawła Hinza, który opowiedział im o pracy strażaka. Pokazał sprzęt, wozy strażackie i stroje strażaków. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści pana Pawła. Największą atrakcją była prezentacja odgłosów, jakie wydają wozy strażackie.

Starsze posty «