Grupa „Wesołe Dzieciaki”

Nasz zespół pierwszoklasistów „WESOŁE DZIECIAKI” zdobył II miejsce w XXV POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH I ZAPUSTNYCH ŁASIN 2019. Organizatorem imprezy był MGOK ŁASIN.
Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom, p. Irenie Barańskiej i Stefanii Kwiatkowskiej za bardzo dużą pracę, zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie swoich uczniów.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grudziądzkiego w piłce siatkowej

9 stycznia w naszej szkole odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grudziądzkiego w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Wystąpiły uczennice z Gimnazjum w Łasinie, Świeciu nad Osą, Radzyniu Chełmińskim, Grucie i Piaskach.
Wyniki rozgrywek:
I miejsce – Gimnazjum w Grucie
II miejsce – Gimnazjum w Świeciu nad Osą
III miejsce – Gimnazjum w Łasinie
IV miejsce – Gimnazjum w Piaskach
V miejsce – Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim
Gratulujemy zwycięzcom.

Hej kolęda, kolęda

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I – III szkoły podstawowej od godziny 9.00 rozpoczęli wspólne kolędowanie, by jeszcze przez cały czas utrzymywać ciepły klimat bożonarodzeniowy. Były występy solistek, ale przede wszystkim śpiewali wspólnie wszyscy uczniowie.

Spotkanie zostało przygotowane przez Panią Iwonę Faltynowską, Wiolettę Gajdus i Małgorzatę Uniatowską, serdecznie dziękujemy.

Wigilijne spotkania

21 grudnia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe, symboliczne łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wymienianie się prezentami. Na koniec wszyscy uczniowie uczestniczyli w Jasełkach i śpiewaniu kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnych solistów i chóru.

Świąteczne spotkanie z Głośnym Czytaniem

W dniu dzisiejszym najmłodsi uczniowie wysłuchali fragmentów kilku książek, czytanych przez zaproszonych gości, dyrektora i nauczycieli. Wszystkie czytane utwory były o tematyce świątecznej. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Sylwię i Kamilę. Podczas tego spotkania zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym ” Moje miasto, Moja wioska, To Polska”.