Wydarzenia 2017 - 2018


"Pola Nadziei"
 
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.
 
Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
(źródło: mgr Marzena Kuczek)
 
 

 
"Pasje i Talenty"
 
Dnia 25. 05.2018 r. Bielski Dom Kultury ogłosił wyniki VII Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Młodych "Pasje i Talenty". Na tegorocznym biennale brało udział 2000 młodych twórców, którzy walczyli o Złotą, Srebrną i Brązową statuetkę z 21 krajów: POLSKI, WĘGIER, RUMUNII, UKRAINY, BIAŁORUSI, UZBEKISTANU, KAZACHSTANU, TAJWANU, TAJLANDII, TURCJI, LITWY, ŁOTWY, ROSJI, MOŁDAWII, CHIN, SŁOWACJI, CZECH, IZRAELA, INDII, USA. Temat prac dotyczył pasji tworzenia a ich poziom okazał się bardzo wysoki. Laureatką naszej szkoły została JULIA BURKACKA z klasy III b gimnazjum i tego właśnie dnia odbierała NAJWYŻSZE WYRÓŻNIENIE: ZŁOTĄ STATUETKĘ BURMISTRZA MIASTA BIELSK PODLASKI. GRATULUJEMY!
 
(źródło: mgr Marlena Kminikowska - Grzesiak)

 


Konstytucja 3 Maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klas szóstych, VII a oraz II a i I c edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.
Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
 
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)
 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna od kilku lat organizuje Konkurs Pięknego Czytania, skierowany do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniów klas starszych. Tym razem konkurs odbył się 23 kwietnia 2018 r. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Uczestnicy czytali fragmenty baśni, legend i różnych opowiadań.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
 
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)
 

Daj Włos!

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Oświadczenie o oddaniu włosów
 
Instrukcja ścinania włosów
 

W naszej szkole znalazły się odważne osoby, które podarowały włosy chorym osobom:

1. Oliwia Wolska VIIb

2. Ola Herzberg IVa

3. Nicola Mroczkowska IVa

4. Natalia Włodarczyk IVa
W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.
 
(źródło: mgr Marzena Kuczek)

 
Dnia 05. 01. 2018 r. w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

W koncercie Szkolnego Przeglądu Kolęd wzięli udział uczniowie klas IV - VI SP i VII - III Gimnazjum.
Każda klasa wykonała w formie instrumentalno - wokalnej wcześniej opracowaną kolędę. Po występach uczniów Burmistrz Miasta i Gminy Łasin - p. Rafał Kobylski, pogratulował uczniom występu, który wszystkim bardzo się podobał. Oprócz śpiewania kolęd każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała ,,Anioła” – wykonanego na zajęciach z wychowawcą w ramach konkursu szkolnego.
Jury w składzie: Marzena Kuczek, Małgorzata Mischke oraz Marlena Kminikowska -Grzesiak dokonało oceny prac.
Na etapie klas I- III SP:
I miejsce zajęła klasa III a - opiekun p. Irena Barańska
II miejsce zajęła klasa III b - opiekun p. Iwona Faltynowska
III miejsce zajęła klasa I a - opiekun p. Wioletta Gajdus
Na etapie klas IV- VI SP:
I miejsce zajęła klasa IV b - opiekun p. Anna Gaczyńska
II miejsce zajęła klasa V b – opiekun p. Anna Firlit
III miejsce zajęła klasa VI a - opiekun p. Maria Jasińska oraz ex aequo klasa IV c - opiekun p. Marzena Górska
W klasach VII- III gimnazjum nagrodzono prace uczniów z klas:
I miejsce zajęła klasa VII c - opiekun p. Ewa Krakowska
II miejsce zajęła klasa VII a - opiekun p. Michał Chyliński
III miejsca nie przyznano
Wszystkie klasy otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców i Sklepiki Uczniowskie naszej szkoły. Wystawę "Anioły – konkurs szkolny" można podziwiać do końca stycznia.

 

 

(źródło: mgr Marlena Kminikowska - Grzesiak)
 

Jasełka 2017 „Cicha noc”

Scenariusz i reżyseria - p. Marzena Kuczek,
Scenografia - p. AlicjaRybińska, p. Iwona Faltynowska, SKC,
Taniec - p. Patrycja Pliszczyńska,
Chór - p. Małgorzata Mischke.

(źródło: mgr Marzena Kuczek)

Święto Niepodległości

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas czwartych i piątych uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
 
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)
 

Wojewódzki konkurs plastyczny „Śladami architektury sakralnej''
 
Dnia 20. 10. 2017 r. w WDK w Wąbrzeźnie I nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym „Śladami architektury sakralnej'' odebrała Katarzyna Malinowska uczennica III klasy Gimnazjum naszej szkoły. Praca w technice - malarstwo -przedstawiała Sanktuarium w Licheniu. Z Kasią zrobiono wywiad, który ukazał się w mediach lokalnych oraz na stronie Facebooka WDK w Wąbrzeżnie.

Gratulujemy!
 
 
 
(źródło: mgr Marlena Kminikowska - Grzesiak)
 

 
Festyn Rodzinny - 15. 09. 2017 r.

Festyn Rodzinny, który odbył się 15 września 2017 roku, wpisał się na stałe do imprez organizowanych przez naszą szkołę. Jest lubiany przez wszystkich rodziców, uczniów i środowisko lokalne. Ze względu na kapryśną pogodę, większość atrakcji miała miejsce w sali gimnastycznej.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
 
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)

 


Wydarzenia 2013 - 2014
Wydarzenia 2012 - 2013
Wydarzenia 2011 - 2012
Wydarzenia 2010 - 2011