Wydarzenia 2013 - 2014


15-lecie Gimnazjum nr 1 w Łasinie
 20 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z 15-leciem istnienia gimnazjum.
Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. odprawioną przez księdza proboszcza tutejszej parafii w asyście byłego proboszcza i absolwenta naszej szkoły, który skierował do nas bardzo ładną homilię.
Następnie przybyliśmy do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście: władze miasta, byłe panie dyrektor, dyrekcje zaprzyjaźnionych szkół, absolwenci, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie.
Po powitaniu gości i przemówieniach odbył się Festiwal Piosenki Europejskiej z udziałem uczniów i absolwentki gimnazjum.
Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna, której celem było wspólne wspominanie minionych lat.
Następnie przed publicznością wystąpił szkolny kabaret, który swoim występem wprawił zebranych w jeszcze lepszy nastrój.
Po wszystkich wystąpieniach w sali przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Goście oglądali puchary sportowe, zdjęcia absolwentów, galerię młodych talentów, gazetkę poświęconą wybitnym absolwentom oraz zdjęcia z wyjazdów integracyjnych i wycieczek. Udali się też do biblioteki szkolnej, gdzie mieli okazję przejrzeć kroniki szkolne oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.
Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek w szkolnej stołówce, podczas którego Pani Dyrektor Ewa Szymanowicz wręczyła nauczycielom podziękowania. Rada Rodziców ufundowała na tę okazję pyszny tort.

 

(źródło: mgr Anna Bartnicka)


Wyróżnienie dla projektu gimnazjalnego "Szlaki historyczne na ziemi chełmińskiej. Śladami gen. Hallera”

(źródło: mgr Aleksandra Jankowska)


NASZE SUKCESY MATEMATYCZNE

W tym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej odnieśli liczne sukcesy matematyczne. Maja Wiśniewska, uczennica klasy VI a została laureatką WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI organizowanego przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, zdobywając maksymalną ilość punktów, jednocześnie została zwolniona ze sprawdzianu szóstoklasisty, uzyskując 40 punktów. Finalistą tego konkursu został także Grzegorz Weiss, uczeń klasy VI b. Poza tym Maja zajęła II miejsce w rejonowym konkursie matematycznym LIGA ZDANIOWA oraz otrzymała nagrodę II stopnia w MATEMATYCZNYM KANGURZE. W tym konkursie nagrodę II stopnia uzyskali także Jacek Wiśniewski, uczeń kl. IV a oraz Anna Szram, uczennica kl. V a.
 

(źródło: mgr Michał Chyliński)


Sprawozdanie z obchodów Dnia Dziecka

Jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Tym razem miało to miejsce 30. maja 2014 roku. Już tradycyjnie impreza miała charakter profilaktyczny. W konkurencjach pod hasłem ,,Uzależnieniom stop” rywalizowali uczniowie klas IV – VI. Organizatorzy imprezy to: Samorząd Uczniowski, wychowawcy oraz nauczyciele wychowania fizycznego, a fundatorem nagród - Spółdzielnia Uczniowska ,,Grosz”.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej. Uczniów powitała pani Barbara Gizińska – opiekun SU. Pierwszą część naszego Dnia Dziecka stanowiły konkursy o tematyce profilaktycznej. Sprawdzały one naszą wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zasad zdrowego stylu życia. Druga część imprezy, najbardziej oczekiwana przez uczniów, to zawody sportowe. Tutaj trzeba było się wykazać: szybkością, sprytem i dokładnością. Uwieńczeniem naszych wysiłków było wspólne grillowanie.
Uważamy, że taki Dzień Dziecka wspaniale integruje klasy. Cieszymy się, że mogliśmy razem ciekawie spędzić czas.

Klasa V a
 

(źródło: mgr Anna Gaczyńska)


Święto Rodziców w naszej szkole!

26. 05. 2014 roku w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym kochanym Rodzicom. Mamy i Tatusiowie mogli usłyszeć recytację wzruszających wierszy oraz wesołych i przepełnionych miłością piosenek w wykonaniu zespołu „Gama”. Uśmiech na twarzach publiczności pojawił się podczas scenki „Przed sądem”, kiedy to chciano rozstrzygnąć, które z rodziców jest ważniejsze. Spór ten oczywiście zakończył się jedynie słusznym werdyktem – i Mama, i Tata są nam równie potrzebni. Pięknymi występami popisały się uczennice gimnazjum: Agnieszka Projs i Ania Zawacka. Śpiewając a capella o miłości do Mam sprawiły, że po wielu policzkach płynęły łzy. Tę niezwykłą akademię zakończyło odśpiewanie tradycyjnego „100 lat!”.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas: Va i VI b oraz gimnazjaliści pod opieką pań: Barbary Gizińskiej i Małgorzaty Mischke.
 

(źródło: mgr Anna Gaczyńska)


AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA KANONIZACJĘ JANA PAWŁA IIOrganizatorzy:
Scenariusz i reżyseria: Marzena Kuczek
Scenografia: Teresa Czyżak-Szram
Muzyka: Małgorzata Mischke

Akademia wystawiona dla:


-7 i 8.04.14r. ZSP Łasin
-16.04.2014r. Uroczysta Sesja Rady Miasta

http://www.dk-lasin.pl/galeria/257-2014sesjarmjp2
-27.04.2014r. kościół św. Katarzyny w Łasinie
-29.04.2014r. dla Rodziców uczniów naszej szkoły

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21


 

(źródło: mgr Marzena Kuczek)

fot. A. Jankowska i K. Kałużna
 

Święty Jan Paweł II - Konkurs plastyczny


Organizator:
Marzena Kuczek
Uczestnicy:
Całe klasy IV-VI
Rodzaj konkursu:
Plastyczne wykonanie literki w haśle: ŚWIĘTY
Sponsor nagród:
Spółdzielnia Uczniowska „Grosz”
Zwycięscy:
I miejsce: klasa Va literka I
II miejsce: klasa IVb literka W
III miejsce: klasa VIa literka T

1

2

3

4

5

6

(źródło: mgr Marzena Kuczek)


Akademia ku czci ofiar zbrodni katyńskiej: „Prawdy nie można rozstrzelać”
14 kwietnia 2014 r.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

1

2

3

4

5

6

7

8

9

(źródło: mgr Kamila Kałużna)


Akcja Bookcrossing 15 - 30 kwietnia 2014 r.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

1

2

3

4

5

(źródło: mgr Kamila Kałużna)


Żywa lekcja historii

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

(źródło: mgr Kamila Kałużna)


Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

(źródło: mgr Kamila Kałużna)


Konkurs  Poezji Własnej 2014
3 kwietnia 2014r. 
W marcu przez bibliotekę szkolną ogłoszony został  Konkurs Poezji Własnej dla uczniów kl. IV-VI oraz gimnazjum.
Młodzi twórcy w czytelni prezentowali swoje utwory przed komisją w składzie: p. Anna Bartnicka, p. Sylwia Paszkowska – Zająkała, p. Bernadeta Zdunek-Jaranowska w  dniu 3 kwietnia 2014r.
Komisja brała pod uwagę poziom twórczości, interpretację utworu i dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. 
         
          Zwycięzcy:
na poziomie klas IV-VI
I miejsce: Olech Vanessa – kl. VIa
II miejsce: Pawełczyk Paulina – kl. VIa
III miejsce: Mądzielewska Weronika – kl. VIa
na poziomie klas gimnazjum
I miejsce: Krzemińska Emilia – kl. IIC
II miejsce: Babiuch Kamila – kl. IIIC
III miejsce: Huzior Angelika – kl. IIIC 
Konkurs zorganizowała p. Kamila Kałużna przy współpracy p. Bernadety Zdunek -Jaranowskiej i p. Anny Bartnickiej.

(źródło: mgr Kamila Kałużna)


W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Eduscience, w dniach 24 – 25 marca 2014 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Gdyni i Helu.

 

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy IIb wraz z opiekunami p. I. Barańską i p. S. Kwiatkowską.
Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. W trakcie zajęć w Instytucie uczniowie wzbogacali swoją wiedzę na temat organizmów żyjących w wodzie morskiej, samodzielnie pobierali próbki wody z Bałtyku (co przy tak silnie wiejącym wietrze wcale nie było proste) i sprawdzali jej czystość, rozwiązywali różnorodne zadania, a także przeprowadzali doświadczenia chemiczne.
Noc spędziliśmy w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gdańsku. Było to nowe, dla większości dzieci, przeżycie, bowiem był to ich pierwszy nocleg poza domem bez rodziców. Wszyscy spisali się jednak na medal.
Drugiego dnia odbyły się zajęcia w Błękitnej Szkole Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Sam przejazd autokarem na Hel był atrakcją. Mogliśmy podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu i słuchać interesujących opowieści pani przewodnik. W Błękitnej Szkole dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat życia fok, miały również okazję z bliska obserwować foki podczas karmienia i zabaw w wodzie, a także zobaczyć małą foczkę, która niedawno przyszła na świat.
Pomimo niesprzyjającej pogody, wycieczka udała się. Wróciliśmy pełni wrażeń.
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

(źródło: mgr Irena Barańska)


Dzień Wiosny

Dnia 21.03.2014 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej w dobrych humorach i kolorowych przebraniach powitali wiosnę pod hasłem „Zagrożenia w sieci”. Impreza rozpoczęła się od wykonania plakatu „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”. Następnie uczniowie brali udział w quizie dotyczącym zagrożeń napotykanych w Internecie. Okazało się, że są dobrze zorientowani w tej tematyce. Mamy więc nadzieję, że wiedza ta uchroni uczniów przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Po tych konkurencjach przyszedł czas na zawody sportowe. To były emocje! Zawodnicy z poszczególnych klas z wielkim poświęceniem wykonywali ćwiczenia przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Oto wyniki poszczególnych klas: Im 4a i 5b, IIm 4b i 6b, IIIm 5a, IVm 6a. Wszystkie klasy nagrodzono słodyczami ufundowanymi przez Spółdzielnię Uczniowską Grosz.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

(źródło: mgr Anna Gaczyńska, mgr Barbara Gizińska)


Laureaci VI edycji Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię"
- 19. 03. 2014 r.

(źródło: mgr Aleksandra Jankowska)


W  dniu 17 marca 2014r. odbył się konkurs recytatorski poezji angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz zainteresowanie uczniów poezją angielską, niemiecką i rosyjską. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum, łącznie 32 uczniów. W jury zasiadali nauczyciele języków obcych: B.Mrozek, B.Gizińska, A.Janiuk, L.Szymanowicz i K.Olender.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach językowych:

Poezja angielska IV-VI
Poezja angielska I-III
Im Katarzyna Malinowska 5b
IIm Magdalena Topolewska 5b
IIIm Anna Barszczewska 4a
Im Agata Gorczewska 2c
IIm  Karolina Zasuń 1b
Kinga Topolewska 2a
Poezja niemiecka IV-VI
Poezja niemiecka I-III
Im Julia Kurzyńska 6b
Im Anna Łazarska 6b
IIm Marta Zawacka 6b
Im Agata Gorczewska 2c
IIm Marta Knaak 2c
IIIm Emilia Skisiała 3c
Poezja rosyjska I-III
Im Natalia Kwiatkowska 2b, IIm Maja Miller 1a, IIIm Patryk Sapała-Niedzin,
wyróżnienie Weronika Kellas

(źródło: mgr Barbara Gizińska)

 

 
Szkolny Konkurs Recytatorski

Konkurs recytatorski wpisał się na stałe do kalendarza ważnych szkolnych wydarzeń. Śmiało można powiedzieć, że jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku szkolnym jego organizacją zajęły się panie: Anna Bartnicka i Anna Gaczyńska.
Dnia 27. 02. 2014 roku w świetlicy szkolnej uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści mogli zaprezentować się w recytacji wybranych przez siebie utworów poetyckich. Jury konkursowe w składzie: p. Kamila Kałużna, p. Anna Bartnicka, p. Anna Gaczyńska oraz p. Lucyna Wesołowska oceniało recytatorów według trzech kryteriów: opanowanie tekstu na pamięć , wyraźna i wyrazista wymowa oraz ogólne wrażenie artystyczne. Mogliśmy wysłuchać wesołych wierszy autorstwa Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, a także utworów Miłosza, Szymborskiej, Gałczyńskiego poruszających nasze serca, dotyczących najważniejszych wartości: miłości, dobra, odpowiedzialności za drugiego człowieka. Niewątpliwie niezwykłą barwą i siłą głosu wszystkich zgromadzonych najbardziej urzekła recytacja poematu „Inge Bartsch” K. I. Gałczyńskiego w wykonaniu uczennicy klasy II b (gimnazjum) – Wiktorii Nowickiej. Nawet najmłodsi, czwarto- i piątoklasiści, słuchali wystąpienia Wiktorii z zapartym tchem, choć zapewne nie rozumieją jeszcze tak poważnej twórczości. Ale na tym właśnie polega magia poezji! Magia słowa!

A oto nagrodzeni uczniowie:

Klasy IV
I miejsce- Monika Merholc - IV a
II miejsce – Piotr Troczyński - IV b
III miejsce – Szymon Goryński - IV b

Klasy V
I miejsce- Martyna Guzowska - V b
II miejsce – Agata Gronek - V a
III miejsce – Bartek Sarnat - V b

Klasy VI
I miejsce- Anna Łazarska - VI b
II miejsce – Paulina Pawełczyk – VI a
III miejsce – Klaudia Eichler - VI a

Gimnazjum
I miejsce- Wiktoria Nowicka – II b
II miejsce – Agata Gorczewska – II c
III miejsce – Aleksandra Kwiatkowska - III a

Wyróżnienie – Monika Kurzyńska – III b

Nagrody książkowe ufundowały Spółdzielnie Uczniowskie „Grosz” i „Puchatek”.
Wybrani spośród nagrodzonych uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Złote Usta”, który odbędzie się 12. O3. 2014 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Życzymy powodzenia!
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

(źródło: mgr Anna Gaczyńska)


 
Spotkanie z Posłem Janem Krzysztofem Ardanowskim - 20. 01. 2014 r.

(źródło: mgr Aleksandra Jankowska)


 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
POD HASŁEM
„BŁ. JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”
16.10.2013r.
 

Organizatorzy:

 Parafia św. Katarzyny w Łasinie
 Zespół Szkół Publicznych w Łasinie
 Szkolne Koło Caritas w Łasinie

Cele konkursu:

 Popularyzacja osoby i nauczania bł. Jana Pawła II.
 Rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych u dzieci i młodzieży.
 Kształtowanie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej.
Propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik malarskich jako środka wypowiedzi własnej.
 Aktywizacja i promocja talentów w gminie Łasin.

Uczestnicy:

SP Łasin, Szonowo, Wydrzno, Zawda
Gimnazjum nr 1 w Łasinie i Gimnazjum nr 2 w Jankowicach

Jury:

 Mgr Maria Ewertowska – kierownik Wydziału Edukacji UMiG Łasin
 Mgr Karolina Maryniak – artysta plastyk GOK Łasin
 Katarzyna Kurzyńska – Rada Rodziców ZSP Łasin

Sponsorzy:

 Proboszcz św. Katarzyny w Łasinie
 SKC Łasin
 SU SP Łasin i Gimnazjum nr 1 w Łasinie

Wyniki:

Zgłoszono 152 prace.

Kategoria I-III SP:
I Maciej Gwizdała SP Wydrzno
II Szymon Karpus SP Wydrzno
III Konstancja Janta-Lipińska SP Szonowo


Wyróżnienia:

Oliwia Brzozowska SP Łasin
Tymoteusz Ziętarski SP Łasin
Nadia Biegajska SP Łasin
Edyta Buczyńska SP Wydrzno
Bartek Olech SP Łasin
Arek Ciernicki SP Łasin
Wiktoria Drzymalska SP Wydrzno
Bartek John SP Zawda
Weronika Olech SP Łasin
Faustyna Gąsior SP Łasin

Kategoria IV-VI

I Nikodem Przanowski SP Łasin
II Jakub Zieliński SP Łasin
III Marika Szumila SP Szonowo
Wyróżnienia:
Wiktoria Zatorska SP Łasin
Karolina Rzepka SP Łasin
Natalia Ciernicka SP Łasin
Paulina Pawełczyk SP Łasin
Maciej Nasieniewski SP Wydrzno
Paulina Kawałkowska SP Łasin
Dawid Banacki SP Zawda
Weronika Goryńska SP Łasin
Julia Domeracka SP Łasin
Jakub Kałużny SP Łasin

Gimnazjum

I Milena Kirsz Gimnazjum Jankowice
II Łukasz Kwiatkowski Gimnazjum Łasin
III Aleksander Kruczkowski Gimnazjum Łasin
Wyróżnienia:
Patryk Kruczkowski Gimnazjum Jankowice
Weronika Kurkiewicz Gimnazjum Łasin
Natalia Kwiatkowska Gimnazjum Łasin
Jakub Domeracki Gimnazjum Łasin
Marta Knaak Gimnazjum Łasin
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

(źródło: mgr Marzena Kuczek)

(fot. mgr Aleksandra Jankowska)


Uczczenie pamięci pomordowanych i poległych podczas II wojny światowej - 17.09.2013 - przy dębie pamięci ofiar Katynia i pomniku pomordowancyh "na Magdalence".

Delegacje - Gimnazjum nr 1 i Zespołu Sskół Ponadgimnazjalnych.
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11


(źródło: mgr Aleksandra Jankowska)