Wydarzenia 2015 - 2016


Sprzątanie Świata
 
Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)

II Festyn rodzinny

W piątek, 18 września 2015 roku, na boisku szkolnym ZSP w Łasinie, po raz drugi odbył się Festyn Rodzinny. Celem festynu było włączenie rodziców do aktywnego
uczestnictwa w spotkaniu i zabawach. Koordynatorem czuwającym nad organizacją i przebiegiem festynu była pani B. Zdunek – Jaranowska.

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia
(źródło: mgr Sylwia Paszkowska - Zająkała, mgr Małgorzata Uniatowska)


Akademia z okazji Święta Niepodległości - 10. 11. 2015 r.

Dla upamiętnienia i uhonorowania tych wydarzeń w szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotował zespół nauczycieli.
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 
(źródło: mgr Kamila Kałużna)

 
Uczniowie naszej szkoły pomagają bezdomnym zwierzętom

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

(źródło: mgr Marzena Górska)

 
Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Linowie - 27. 12. 2015 r.

27 listopada w SP w Linowie zorganizowany został Powiatowy Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W tym roku po raz pierwszy obok uczestników ze szkół podstawowych wystąpili również gimnazjaliści. Na scenie pojawili się reprezentanci 10. szkół podstawowych i 5. gimnazjów. Uczniowie naszej szkoły, przygotowani pod kierunkiem p. Małgorzaty Mischke, również wzięli udział w tym konkursie, a niektórzy spośród nich zostali nagrodzeni.
 

Przeczytaj więcej na temat wydarzenia

(źródło: mgr Małgorzata Mischke)

Jasełka 2015

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, które w tym roku przygotowała prawie cała klasa Vb z małym wsparciem klasy Va. Hasło tegorocznego widowiska: „Betlejem to my”. 22 grudnia 2015 r. o godz. 10 i 11 w pięknie udekorowanej przez p. Teresę Czyżak - Szram sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. I to właśnie do nich przybyli pasterze, trzej mędrcy z darami oraz dzieci z własnymi troskami i radościami.
Całość przedstawienia ukazująca scenki z naszego życia codziennego oraz życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i rodziców zaowocowało wspaniałym spektaklem.
Na zakończenie jasełek wszyscy wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez p. dyrektor Ewę Szymanowicz, podziwialiśmy radosny taniec w wykonaniu dzieci klas I-III pod opieką p. Patrycji Pliszczyńskiej, a uczniowie Gimnazjum wysłuchali kolęd w językach obcych.
W świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do swoich klas, w których odbyły się spotkania wigilijne. Jasełka szkolne przygotowały panie: Marzena Kuczek i Małgorzata Mischke.
 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

(źródło: mgr Marzena Kuczek)

Orszak Trzech Króli

Hasło tegorocznego Orszaku brzmiało: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość, Pokój, Przebaczenie”. W przemarszu uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta i gości z gminy Łasin. Jedną z najliczniejszych i najweselszych grup stanowili uczniowie naszej szkoły: najmłodsi poprzebierani za anioły i pasterzy, starsi uczniowie SP i Gimnazjum zamienili się w dzielnych wojów i piękne dworki. Po raz trzeci w najdostojniejszą postać Króla z Afryki wcielił się Łukasz Kwiatkowski, a Szymon Tomczyk zagrał Króla reprezentującego Azję. Kolorowy i rozśpiewany Orszak odwiedził klasztor, ratusz, rynek i dotarł do stajenki, gdzie wszyscy razem oddali hołd nowonarodzonemu Jezusowi. Na zakończenie wręczono nagrody dla najgrzeczniejszego aniołka – Marysia Sadowska, aniołka z turbodoładowaniem - Lena Sucharzewska, najprzystojniejszego pasterza – Kacper Kochalski oraz najdzielniejszych wojów: Julia Łopatka, Zuzia Sornat i Arek Ciernicki.
Osoby odpowiedzialne z ramienia ZSP Łasin: T. Czyżak-Szram, M. Kuczek, M. Mischke oraz ksiądz K. Rozynkowski.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

(źródło: mgr Marzena Kuczek)

21 marca jest PIERWSZYM DNIEM WIOSNY, który w naszej szkole jest obchodzony wyjątkowo. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w przygotowanej przez nauczycieli oraz Samorząd Uczniowski zabawie.
 
(źródło: mgr Anna Firlit)

Akademia: „Umarłem w Tobie, zmartwychwstałem w Tobie”

 

(źródło: mgr Kamila Kałużna)

Konkurs Pięknego Czytania

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku, dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz 27 kwietnia, dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjum, po raz drugi w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Każdą klasę mogło reprezentować troje uczniów.
(źródło: mgr Kamila Kałużna)

Akademia: KATYŃ – REQUIEM AETERNA - 21 kwietnia 2016 r.
(źródło: mgr Kamila Kałużna)

1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI

26. 04. 2016 r. nasza szkoła uczciła 1050. rocznicę chrztu Polski. Uczniowie klas: IIa i IIb gimnazjum wraz z chórem Gama przygotowali uroczystą akademię, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.
(źródło: mgr Anna Bartnicka)

Akademia i konkurs patriotyczny „Kocham Cię, Polsko!”

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole uczciliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz oddaliśmy cześć fladze narodowej. Z tych okazji uczniowie klasy V b i IVa, schola Gama, uczniowie kl. I i II SP oraz młodzież z gimnazjum, przygotowali uroczystą akademię.

• Scenariusz i reżyseria: p. Marzena Kuczek
• Muzyka: p. Małgorzata Mischke
• Taniec „Kujawiak” i pantonima: p. Patrycja Pliszczyńska
• Scenografia: p. Maria Jasińska
• Multimedia: p. Krzysztof Olender

Po zakończonej części artystycznej Dyrektor Szkoły p. Ewa Szymanowicz wręczyła główne nagrody oraz wyróżnienia w konkursie patriotyczno-plastycznym „Kocham Cię, Polsko”.

Kategoria klas I-III
• I miejsce klasa I c
• II miejsce klasa I a
• III miejsce klasa III a

Kategoria klas IV-VI
• I miejsce klasa VI a
• II miejsce klasa VI b
• III miejsce klasa IV b

Kategoria gimnazjum
• I miejsce klasa II a
• II miejsce klasa III a
• III miejsce klasa II b

Organizator konkursu: p. Marzena Kuczek
Patronat: Dyrektor ZSP p. Ewa Szymanowicz
Sponsorzy: SU „Grosz”, SU „Puchatek”, Rada Rodziców SP
Jury: p. Elżbieta Gizińska-Firlit, p. Robert Głowacki, p. Karolina Maryniak,
p. Małgorzata Mischke
 
 
(źródło: mgr Marzena Kuczek)

Powiatowy Konkurs Fotograficzny
 
Dnia 3 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 w budynku zespołu szkół Publicznych w Łasinie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt.; „Moje miejsce na Ziemi’’, wręczenie nagród laureatom oraz wystawa pokonkursowa.

Organizatorem konkursu było Kujawsko Pomorskie Towarzystwo Proeuropejskie. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego, poznawania i poszanowania własnych korzeni, tradycji i kultury, utożsamiania się z własnym środowiskiem, kształtowanie więzi z tzw. „Małą Ojczyzną” oraz promowania uzdolnień i talentów dzieci i młodzieży.

Sponsorem konkursu było: Starostwo Powiatu Grudziądzkiego oraz Kujawsko – Pomorskie Towarzystwo Proeuropejskie.

W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu grudziądzkiego ; ogółem 43 uczniów ze 10 szkół. Wpłynęło łącznie 117 prac.

Spotkanie rozpoczęto od powitania zaproszonych gości oraz krótkiego programu artystycznego, który poprowadziła p. Małgorzata Mischke - koordynator konkursu.
Uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze (Kacper Janowski, Julia Burkacka, Agata Gronek) oraz śpiewali piosenki (Kinga Czarnuch, Aleksandra Nasieniewska, Oliwia Wolska, Julia Dziekońska, Martyna Żołnowska, Aleksandra Mulewska, Magdalena Żulczyk).
W dalszej części nastąpiło odczytanie werdyktu jury przez p. Marlenę Kminikowską - Grzesiak oraz wręczenie nagród przez Panią Ewę Szymanowicz - Prezesa Kujawsko -Pomorskiego Towarzystwa Proeuropejskiego i dyrektora ZSP w Łasinie oraz Pana Krzysztofa Klonowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Jury w składzie: Pan Arkadiusz Kikulski (przewodniczący), Pani Marlena Kminikowska - Grzesiak i Pani Karolina Maryniak przyznało następujące miejsca i wyróznienia:

Kategoria kl.I-III SP
I miejsce - Nicole Piechota (Ruda)
II miejsce - Agnieszka Pajer (Ruda)
III miejsce - Oliwia Nytko (Łasin)
Wyróżnienia: Fabian Nol (Szonowo), Karol Rosa (Szonowo),Maria Lemańska (Ruda)

Kategoria kl.IV-VI SP
I miejsce: Małgorzata Żak (Wydrzno)
II miejsce: Natalia Szymańska (Zawda)
III miejsce: Weronika Mischke (Łasin)
Wyróżnienia: Marika Retz (Szonowo), Bartosz Ołdak (Szonowo), Wiktor Folmer (Ruda)

Kategoria Gimnazjum
I miejsce: Julia Burkacka (Łasin)
II miejsce: Aleksandra Kaszubska (Łasin)
III miejsce: Wojciech Kołodziejczyk (Ruda)
Wyróżnienia: Wiktoria Wołodźko (Grudziądz), Weronika Stawicka (Ruda), Zuzanna Jagielska (Łasin)

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, życząc dalszego rozwijania zainteresowań związanych z fotografią!

 
(źródło: mgr Małgorzata Mischke)