Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.
📖📗📕📔📖📕📔📗
W dniu dzisiejszym uczniowie klas pierwszych zostali zabrani do świata książki. Uczniowie klasy III a i IVa wykonali piosenki, tańce, wiersze i zagadki, które by związanie z bajkami. Pierwszoklasiści usłyszeli również zasady dbałości o książki te własne i te wypożyczane z biblioteki. Podsumowaniem całego spotkania było pasowanie uczniów na czytelnika.
Spotkanie przygotowała p K. Kałużna, p.S. Paszkowska – Zająkała i p. B. Mrozek.

(źródło: SP Łasin)

Dziękujemy

Podziękowanie 🙂♥️🙂♥️
Uczniowie klasy 1c serdecznie dziękują rodzicom za zakup tablicy korkowej i przegród na ławki do sali lekcyjnej.

(źródło: SP Łasin)

Szkolny konkurs recytatorski „Złote Usta”

Uczniowie recytują ….
W poniedziałek, 9 marca, odbył się dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej Szkolny Konkurs Recytatorski. Jury w składzie: p. B.Mrozek, p. M. Mischke oraz p. P. Szymanowicz wyłoniły następujących zwycięzców: I miejsce – Lena Kerner kl. 2c, II m – Alicja Więckowska kl. 3b, III m – Tomasz Klonowski kl. 1a. Wyróżnienia: Kalina Brodzińska kl.1c, Sofia Zymnia kl. 1b oraz Maja Brodzińska kl.3a. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrodzeni uczniowie będą repreztowali naszą szkołę w Powiatowym Przeglądzie Poezji ” Złote Usta”.
Również w poniedziałek 09.03.2026 roku odbył się konkurs recytatorski dla klas 4-8. Recytowało 14 uczniów.
Jury w składzie : B Zdunek – Jaranowska. B. Mrozek i P. Szymanowicz oceniała : Interpretację , wymowę i interpretację , dobór repertuaru i wrażenie artystyczne. Za każde z wyżej wymienionych składowych można było otrzymać pięć punktów.

A oto wyniki – grupa młodsza:
I miejsce Tymoteusz Miedziejko
II miejsce Nadia Pankowska
III miejsce Dominika Goryńska
wyróżnienie Milena Kerstein

Grupa – starsza:
I M.Czochara
II W. Klepczyńska
III N. Olszewska
wyróżnienie M. Wegner
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach -” Złote usta” w MGOK w Łasinie.

(źródło: SP Łasin)

GRATULACJE dla Anastasi z kl. VIII B

Uczennica klasy VIII B, Anastasia Mishchenko uzyskała tytuł FINALISTY KONKURSU KURATORYJNEGO z FIZYKI. Otrzymała 78% punktów z testu.
To duże osiągnięcie, które jest efektem jej systematycznej pracy, zaangażowania oraz zainteresowania naukami ścisłymi. Konkurs kuratoryjny należy do najbardziej wymagających konkursów przedmiotowych, dlatego zdobycie tytułu finalisty jest szczególnym powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych osiągnięć. Gratulacje kierujemy również do p. Zdzisława Eichlera, który przygotowywał Anastasię do wszystkich etapów konkursu.

(źródło: SP Łasin)