Wycieczka w ramach programu „Program dla Szkół”

🥭🍑🍒🍅🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍓🍍🥑
Wycieczka w ramach programu „Program dla Szkół”
Dzisiaj dzieci uczestniczyły w wycieczce do Stajni Leźno. To certyfikowane ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne i zagroda edukacyjna „Małe Leźno”.
Podczas pobytu miały okazję posadzić sadzonki kapusty oraz dowiedzieć się, jak prowadzi się gospodarstwo bez używania środków chemicznych.
Dzieci poznały również, kiedy doi się krowy oraz jakie produkty powstają z mleka. Nie zabrakło także wizyty w stajni, gdzie dzieci mogły zobaczyć konie z bliska i uczestniczyć w ich karmieniu.
Wycieczka była ciekawą lekcją przyrody i rolnictwa, a także okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy o zdrowej żywności.
(źródło: SP Łasin)

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty
Zeszyty:
• jeden 16-kartkowy w linię
• jeden 32-kartkowy w kratkę
• jeden 16-kartkowy w kratkę
Bloki:
• 1 blok rysunkowy w formacie A4 z białymi kartkami
• 1 blok rysunkowy w formacie A4 z kolorowymi kartkami
• 1 blok techniczny w formacie A4 z białymi kartkami
• 1 blok techniczny w formacie A4 z kolorowymi kartkami
• 1 blok techniczny w formacie A3 z kolorowymi kartkami
brystol – dowolny kolor
farby plakatowe
farby akwarelowe
kubek do wody do malowania farbami
pędzle: 1 gruby i 1 cienki
wycinanka
kredki świecowe
plastelina
krepa i bibuła
2 teczki na gumkę
Piórnik powinien zawierać:
• 2 ołówki
• gumkę do mazania
• temperówkę zamykaną
• nożyczki
• klej w sztyfcie
• kredki ołówkowe 12 kolorów
• krótką linijkę
• pisaki
Worek ze strojem na w-f (biała koszulka , granatowe lub czarne spodenki, obuwie sportowe z nieślizgającą się białą podeszwą)
Worek z obuwiem wymiennym

(źródło: SP Łasin)

Pierwszoklasiści w Zagrodzie Kociewskiej

Pierwszoklasiści w Zagrodzie Kociewskiej 🚌🚌🚌🚌🚌🚌
Uczniowie klas I B oraz I C uczestniczyli w wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Wyjazd był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Podczas pobytu dzieci korzystały z licznych atrakcji przygotowanych na terenie zagrody. Dużo radości sprawiły im zabawy ruchowe, kontakt ze zwierzętami oraz możliwość poznawania uroków wiejskiego otoczenia. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę i odpoczynek w gronie koleżanek i kolegów.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
(źródło: SP Łasin)

Wycieczka do kina

🎥🎥🎞️🎞️🎥🎥
W ramach udziału naszych uczniów w projekcie „Dodatkowa oferta edukacyjna dla dzieci oraz wsparcie kompetencji kadry nauczycielskiej w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Łasin”, 211 uczniów pojechało do kina Helios w Grudziądzu na dwa seanse filmowe „Północ” i „Niezwykły chłopak”. Każda projekcja filmu poprzedzona była prelekcją poruszającą tematykę emocji, problemów rówieśniczych w wieku dziecięcym i nastoletnim.
Wyjazd ten był dużym przedsięwzięciem logistycznym, dlatego dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas tego wyjazdu.
(źródło: SP Łasin)

Wycieczka trzecioklasistów do Gdańska

Wycieczka trzecioklasistów 🚌🚌🚌🚌🚌
12 czerwca 2026r. uczniowie klas: 3a, 3b, 3c udali się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Zwiedzanie zaczęliśmy od Baszty Tajemnic, w której odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych znanych osobistości, gwiazd muzyki, kina oraz postaci z bajek. Tu również zobaczyliśmy labirynt luster. Następnie udaliśmy się na spacer przez Stare Miasto, wzdłuż nabrzeża Motławy w okolice Ratusza i pod Fontannę Neptuna. Kolejnym punktem na liście zwiedzania był Ośrodek Kultury Morskiej. To nowoczesne, interaktywne centrum wiedzy o morzu. Pozwala na naukę przez zabawę. Tu dzieci mogły dowodzić zdalnie sterowanymi modelami statków na specjalnym basenie, ładować kontenery za pomocą wózka widłowego, poznać zjawisko fal tsunami oraz przybliżyć tematykę pozyskiwania energii z wiatru na morzu. Następnie udaliśmy się do centrum rozrywki i zabaw ruchowych Pixel z interaktywnymi matami, świecącymi kaflami reagującymi na ruch. W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek w Mc Donald s.
Wycieczkę można uznać za udaną, pełną wrażeń, ponieważ były emocje, wiedza, ruch i integracja, co było założeniem tego wyjazdu.
Kierownikiem wycieczki była p. Kamila Kałużna, a opiekunowie to: p. Maria Rutkowska, p. Elżbieta Gizińska-Firlit oraz p. Katarzyna Kuhn.
(źródło: SP Łasin)

Kangur Matematyczny 2026

🧮➗🟰✖️➕🧮
Wręczenie dyplomów i nagród za osiągnięcia uczniów w konkursach matematycznych – Kangur Matematyczny i Liga Zadaniowa.
🦘🦘🦘🦘🦘🦘
W dniu 15 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursów matematycznych.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny od lat cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i stanowi doskonałą okazję do rozwijania matematycznych pasji. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 100 uczniów naszej szkoły. Organizatorem polskiej edycji jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W tym roku szkolnym najlepszy wynik uzyskał Witold Cyniak z klasy 4c zdobywając nagrodę I stopnia za bardzo dobry wynik. Wyróżnienia i nagrody II stopnia otrzymali: Emilia Cybulska z klasy 2c oraz Tomasz Barański z klasy 6a. Dyplomy i nagrody wręczono również uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Są to: Oliwia Cybulska – 2b, Milena Kaźmierczak – 3a, Zofia Ruskowska – 4b, Dominika Jankowska – 4c, Zofia Zientarska – 5b, Wiktoria Kuca – 7a, Igor Kobylski – 8b i Zofia Zakrzewska – 8b.
Uczniowie naszej szkoły z sukcesem uczestniczyli w tegorocznej edycji konkursu przedmiotowego z matematyki Liga Zadaniowa organizowanego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego, który składał się z trzech wymagających etapów. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Barański z klasy 6a, który zajął III miejsce, wykazując się doskonałymi umiejętnościami i systematyczną pracą przez cały czas trwania konkursu.
W tegorocznej edycji konkursu również reprezentowali szkołę uczniowie: Zuzanna Grabowska – 6a, Zofia Bernaciak – 6a, Jan Józwowski – 6a, Antoni Wojtuń – 6a, Szymon Welk – 6a, Kamil Chyliński – 7a, Adam Heyka – 7a, Wiktoia Kuca – 7a i Aleksandra Majta – 7c.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym laureatom! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności matematycznych.

(źródło: SP Łasin)