Emocje

Emocje towarzyszą nam cały czas, każdego dnia. Informują nas o naszych potrzebach, pomagają dostosować się do sytuacji; popychają nas do działania lub zaniechania działań.
Emocje są zazwyczaj intensywne i przejściowe. Nie są „dobre lub złe” – każda z nch (nawet trudna- złość ,lęk) niesie ważny sygnał dla naszego organizmu.
Kluczem do zdrowia psychicznego jest ich rozpoznanie i tłumienie.
Dlatego uczniowie klasy IV _VI na Edukacji Zdrowotnej wraz z p. B. Zdunek – Jaranowską, zajęli się tym problemem. W swych pracach plastycznych wyrazili swoje emocje , które towarzyszyły im podczas słuchania muzyki. B. Zdunek- Jaranowska.
Dodatkowo p. B. Gizińska przygotowała gazetkę tematyczną poruszającą zagadnienie emocji i depresji.

(źródło: SP Łasin)

Turniej tenisa stołowego

W dniu 21.02.2026. r. (sobota) odbył się drugi turniej tenisa stołowego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Łasinie.
Wyniki turnieju:
Klasy 1-4 chłopcy:
1 miejsce -Bronowski Wiktor
2 miejsce-Kuca Igor
3 miejsce-Klonowski Aleksander
4 miejsce-Jasiński Jan
5-6 miejsce- Kerstein Fabian i Osiński Cezary
Klasy 5-8 chłopcy:
1 miejsce-Kowalski Tomasz
2 miejsce- Józwowski Jan
3 miejsce- Latek Marcel
4 miejsce- Jęczewski Hubert
5-6 miejsce-Załęski Marcel i Archita Jakub
W zawodach wzięło udział 28 uczniów.
Turniej zorganizował Błaszczak Dariusz.

(źródło: SP Łasin)

Akcja „Ku wartościom”

Zatrzymaj się na chwilę, przeczytaj, przemyśl… może ktoś wymaga Twojej uwagi.
Poniższy materiał został przygotowany przez Panią psycholog Małgorzatę Świderską w ramach Akcji „Ku wartościom”.

(źródło: SP Łasin)