Toruńskie wędrówki klas drugich …….
Klasy II a, b, c wraz z wychowawczyniami i opiekunem świetlicy udały się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. O historii i zabytkach grodu Kopernika opowiadała nam pani pilot Izolda Koprowska. Na początku wycieczki udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Miejsce to pozwoliło nam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Poznaliśmy tu m. in. opowieść o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, historię flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz powody pochylenia się Krzywej Wieży. Następnie udaliśmy się na spacer po Rynku. Tam podziwialiśmy Ratusz, zobaczyliśmy Pomnik Mikołaja Kopernika oraz odwiedziliśmy dom, w którym się urodził. Widzieliśmy także Rynek Staromiejski, oraz zabytkowe mury miejskie. W sklepikach znajdujących się na rynku dzieci zakupiły wiele pamiątek. Kolejnym punktem naszej wędrówki po mieście były „Twórcze Pierniki”, w którym nie tylko mogliśmy zapoznać się z tajemnicą technologii wypieku toruńskich pierników, ale także braliśmy udział w ich produkcji według starych receptur. Każdy wykonał swój wyjątkowy piernik przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Ostatnim punktem zwiedzania było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie mogli zobaczyć wiele eksponatów o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Pozostały wspomnienia i wiele ciekawych zdjęć, które będą pamiątką z naszego pobytu w Toruniu.
(źródło: SP Łasin)