Wiosna pełna kolorów

Wiosna pełna kolorów🎨🌈
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały prace plastyczne polegające na składaniu kartki na pół i tworzeniu symetrycznych wzorów poprzez odbijanie farby. Dzięki temu mogły w praktyczny sposób obserwować, jak powstaje odbicie lustrzane🎨 🖌️.
W trakcie zajęć wykorzystywano również krepę i bibułę. Dzieci obserwowały, jak pod wpływem wody materiały oddają kolor, tworząc na kartkach ciekawe przejścia barw i oryginalne kompozycje. Technika ta sprawiła uczestnikom wiele radości i zachęcała do eksperymentowania z kolorami.
Podczas zajęć wykonywano także wiosenne prace plastyczne, między innymi mlecze oraz wspólne drzewko ozdobione kwiatami i kolorowymi elementami🌸🌞.
Pani Roksana na głowę pełną pomysłów.

(źródło: SP Łasin)

Eliminacje Okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje Okręgowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
🚴‍♂️🚴🚴‍♀️🚴🚴‍♂️🚴
Nasze dwie drużyny były najlepsze!!! Mamy awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 23.05.2026r. w WORD w Grudziądzu.
Brawo uczniowie i brawo dla p. Z. Eichlera – opiekuna i trenera naszych drużyn.
Turniej odbywał się w dniu dzisiejszym w Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku

(źródło: SP Łasin)

Toruńskie wędrówki klas drugich …….

Toruńskie wędrówki klas drugich …….

Klasy II a, b, c wraz z wychowawczyniami i opiekunem świetlicy udały się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. O historii i zabytkach grodu Kopernika opowiadała nam pani pilot Izolda Koprowska. Na początku wycieczki udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Miejsce to pozwoliło nam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Poznaliśmy tu m. in. opowieść o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, historię flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz powody pochylenia się Krzywej Wieży. Następnie udaliśmy się na spacer po Rynku. Tam podziwialiśmy Ratusz, zobaczyliśmy Pomnik Mikołaja Kopernika oraz odwiedziliśmy dom, w którym się urodził. Widzieliśmy także Rynek Staromiejski, oraz zabytkowe mury miejskie. W sklepikach znajdujących się na rynku dzieci zakupiły wiele pamiątek.  Kolejnym punktem naszej wędrówki po mieście były „Twórcze Pierniki”, w którym nie tylko mogliśmy zapoznać się z tajemnicą technologii wypieku toruńskich pierników, ale także braliśmy udział w ich produkcji według starych receptur. Każdy wykonał swój wyjątkowy piernik przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Ostatnim punktem zwiedzania było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie mogli zobaczyć wiele eksponatów o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Pozostały wspomnienia i wiele ciekawych zdjęć, które będą pamiątką z naszego pobytu w Toruniu.

(źródło: SP Łasin)

Finał wojewódzki Pucharu Tymbarku

Finał wojewódzki Pucharu Tymbarku.
Kolejny raz nasza szkoła melduje się w finale wojewódzkim i rywalizuje jako jedna z 23 najlepszych drużyn naszego województwa 💪💪💪
W tym roku jednak nie udaje nam się wyjść z grupy, w której zremisowaliśmy jeden mecz i doznaliśmy dwóch porażek. Jednak jest to cenna lekcja dla naszych zawodników i zebrane doświadczenie które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłym roku, ponieważ w większości nasz zespół składał się z zawodników uczących się w klasie czwartej. Pod względem atmosfery i organizacji jest to turniej z najwyższej półki i nasi uczniowie jeszcze pokażą na co ich stać w przyszłym roku. Trzymajcie kciuki 🙂

(źródło: SP Łasin)

Nasi Ósmoklasiści

Nasi Ósmoklasiści 🙂🙂🙂
Dziś przed nimi ostatni dzień zmagań egzaminacyjnych.
Powodzenia!!!

(źródło: SP Łasin)