Wielkanocne życzenia
Powędrowały życzenia do Watykanu.
Już tradycją staje się, że p. B. Zdunek – Jaranowska wraz z uczniami wysyła życzenia wielkanocne do Papieża. Mamy nadzieję, że koperta dojdzie na czas.
(źródło: SP Łasin)
Wizyta w Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu
Wielkanocna audycja
Wielkanocna audycja.
Uczniowie współpracujący z biblioteką szkolną, wraz z p. Barbarą Mrozek, przygotowali dziś dla wszystkich uczniów audycję o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Zostały również złożone życzenia świąteczne.
(źródło: SP Łasin)
Edukacja zdrowotna
Edukacja zdrowotna edukuje i uczy dobrych nawyków żywieniowych 🙂🙂🙂
W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Odpowiednie żywienie oparte na naturalnych produktach zmniejsza ryzyko nadwagi i chorób, może podnosić odporność i ogólną kondycję organizmu. W tym tygodniu, od 23.03 do 27.03.2026 roku uczniowie klas 4-6 na Edukacji Zdrowotnej wykonywali „zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły: pieczywo pełnoziarniste, szynkę, ser, jajka, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, szczypiorek, rzodkiewkę . Na stole pojawiły się tez zdrowe soki owocowe czy też woda. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie stołu . Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią. Kanapki były nie tylko smaczne, ale i pięknie ozdobione. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu potrzebnych produktów.
Głównym celem zajęć było kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, rozwijanie kreatywności , doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Dużą uwagę zwrócono też na kulturalne zachowanie się przy stole podczas spożywania posiłków.
Pamiętajmy! Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem zdrowej diety. W końcu kanapki często jemy na śniadanie, czy na kolację. Kanapkę bierzemy także do szkoły i na wycieczki. Warto więc zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty.
Zajęcia o tematyce zdrowego odżywiania przeprowadziła p. B. Zdunek – Jaranowska.
(źródło: SP Łasin)
MILIONEREK 2026
MILIONEREK 💰💰💰
25 marca 2026r. odbył się konkurs z wiedzy ogólnej „MILIONEREK” dla uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 27 uczniów, po trzech reprezentantów klas wytypowanych przez wychowawców. Dzieci odpowiadały na 50 różnorodnych pytań odczytywanych z prezentacji przez panią dyrektor Elżbietę Zakierską. Ich zadaniem było wytypować właściwą odpowiedź i zapisać w karcie. Dzieci wykazały się rozległą wiedzą. Różnice punktowe były niewielkie. W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki. Zwycięzcami w konkursie zostali następujący uczniowie :
-na poziomie klas pierwszych :
I miejsce Klaudia z kl.1a
II miejsce Jan z kl.1b
III miejsce Jakub z kl.1c
Na poziomie klas drugich miejsca zajęli:
I miejsce Oliwia z kl.2b
II miejsce Tymon z kl.2b
III miejsce Filip z kl. 2a
Na poziomie klas trzecich natomiast:
I miejsce Zofia z kl. 3c
II miejsce Filip z kl. 3c
III miejsce Nikodem z kl. 3a
Wielkie gratulacje !😀
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
(źródło: SP Łasin)



















































