Wycieczka trzecioklasistów do Gdańska

Wycieczka trzecioklasistów 🚌🚌🚌🚌🚌
12 czerwca 2026r. uczniowie klas: 3a, 3b, 3c udali się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Zwiedzanie zaczęliśmy od Baszty Tajemnic, w której odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych znanych osobistości, gwiazd muzyki, kina oraz postaci z bajek. Tu również zobaczyliśmy labirynt luster. Następnie udaliśmy się na spacer przez Stare Miasto, wzdłuż nabrzeża Motławy w okolice Ratusza i pod Fontannę Neptuna. Kolejnym punktem na liście zwiedzania był Ośrodek Kultury Morskiej. To nowoczesne, interaktywne centrum wiedzy o morzu. Pozwala na naukę przez zabawę. Tu dzieci mogły dowodzić zdalnie sterowanymi modelami statków na specjalnym basenie, ładować kontenery za pomocą wózka widłowego, poznać zjawisko fal tsunami oraz przybliżyć tematykę pozyskiwania energii z wiatru na morzu. Następnie udaliśmy się do centrum rozrywki i zabaw ruchowych Pixel z interaktywnymi matami, świecącymi kaflami reagującymi na ruch. W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek w Mc Donald s.
Wycieczkę można uznać za udaną, pełną wrażeń, ponieważ były emocje, wiedza, ruch i integracja, co było założeniem tego wyjazdu.
Kierownikiem wycieczki była p. Kamila Kałużna, a opiekunowie to: p. Maria Rutkowska, p. Elżbieta Gizińska-Firlit oraz p. Katarzyna Kuhn.
(źródło: SP Łasin)