Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022

IGRZYSKA MŁODZIEŻY
Kujawsko – pomorskie Igrzyska młodzieży szkolnej odbyły się w Świeciu n/Wisłą dnia 31.05.2022 r.
Zawody odbywały się w wyjątkowej atmosferze, rozpoczęły się wprowadzeniem drużyn z poszczególnych powiatów, następnie zapłonął znicz, który symbolizował rozpoczęcie sportowych zmagań.
MATEUSZ WIKTOR został brązowym medalistą województwa kujawsko – pomorskiego w rzucie dyskiem.
MIKOŁAJ WICHERT został 8 zawodnikiem województwa kujawsko – pomorskiego w rzucie oszczepem.
JAN PLITT zajął 19 miejsce w biegu na 100 m.
Gratulujemy uczniom występu na zawodach o szczeblu wojewódzkim, szczególne gratulacje składamy naszemu medaliście. Mateusz! Jesteśmy z Ciebie dumni!
Opiekunem podczas zawodów była p. J. Kotowska.
(źródło: SP Łasin)

Mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w lekkoatletyce

Dnia 18.05.2022 r. na stadionie lekkoatletycznym w Grudziądzu odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w lekkoatletyce.

Naszą szkolę w zawodach reprezentowała duża grupa uczniów.
Zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach to :
Mikołaj Wichert – II miejsce w rzucie oszczepem,
Tomasz Górny – III miejsce w skoku w dal,
Jan Plitt – II miejsce w biegu na 100 m.,
Jakub Wojtysiak – III miejsce w biegu na 300 m., Mateusz Wiktor – I miejsce w rzucie dyskiem,
Michał Welk – III miejsce w rzucie dyskiem, Eliza Biegajska – III miejsce w rzucie dyskiem, Dziewczęta w składzie : Joanna Bój, Oliwia Stankiewicz, Agata Kilian, Iga Wilczewska – III miejsce w sztafecie szwedzkiej, Chłopcy w składzie : Mikołaj Wichert, Jan Plitt, Tomasz Górny i – Norbert Mrugała – II miejsce w sztafecie szwedzkiej.
Medalistom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i godne reprezentowanie szkoły!

Nasi uczniowie przywieźli worek medali

17 maja na stadionie GKS Olimpia odbył się Trójbój oraz Czwórbój Lekkoatletyczny chłopców i dziewcząt.

Drużyny reprezentujące szkoły z sześciu gmin rywalizując w następujących dyscyplinach:
bieg na 60m
rzut piłką palantową
skok w dal
bieg na 600m – dziewczęta
bieg na 1000m
Medale i dyplomy kapitanom drużyn osobiście wręczył Starosta Powiatu.

Finał Wojewódzki Indywidualnych i Zespołowych Biegów Przełajowych

Nasza uczennica Agata Kruszewski z klasy IV a, jako jedyna z Gminy Łasin zakwalifikowała się na finał wojewódzki w Bydgoszczy.
Agata w swoim roczniku zajęła 16 miejsce na 58 startujących.
Gratulujemy

Gminne eliminacje Szóstek piłkarskich dziewcząt
23 kwietnia na Orliku w Łasinie odbyły się gminne eliminacje Szóstek piłkarskich dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Stankiewicz, Joanna Bój, Julia Jaszewska, Wiktoria Przybyszewska, Oliwia Jejorska, Agata Kilian, Sandra Kopańska. Bramki strzeliły: Stankiewicz O. (2), Bój J. (1). Do rozgrywek powiatowych zakwalifikowała się drużyna SP Zawda.
Młodsze dziewczęta wystąpiły w składzie: Daria Książek, Nikola Zielińska, Julia Maksim, Zuzia Cichocka, Aniela Pawlikowska, Weronika Jagiełka. Dziewczęta po walce uległy rówieśniczkom z SP Zawda.
Powiatowe biegi przełajowe
Dnia 7.04. 2022 r. W Świeciu n/Osą odbyły się powiatowe, indywidualne i drużynowe biegi przełajowe. Spośród naszych uczniów drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, zajęła Agata Kruszewska z klasy IV a.
Gratulujemy!

Gminne eliminacje w biegach przełajowych

Dnia 26.03. 2022 r. na stadionie miejskim w Łasinie odbyły się indywidualne i zespołowe biegi przełajowe (etap gminny). Naszą szkołę reprezentowała grupa licznie przybyłych uczniów.
Drużyny dziewcząt i chłopców młodszych (rocznik 2009 i młodsi) oraz chłopców starszych (rocznik 2007-2008) z naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 07.04.2022 r. w Świeciu nad Osą.
Uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym według kolejności zajętego miejsca to:
1.dziewczęta młodsze : Zuzanna Cichocka, Agata Kruszewska, Julia Maksim, Martyna Sokólska, Laura Wasilewska, Róża Szulc
2.chłopcy młodsi:
Filip Ślawski, Mateusz Łączak, Filip Zawacki, Jan Gajewski, Sebastian Pilcek, Aleksander Ziętarski, Marcel Brzozowski
4. chłopcy starsi :
Jan Plitt, Jakub Wojtysiak, Norbert Mrugała, Cyprian Jaranowski, Jakub Klimek, Hubert Borowski, Krzysztof Michalski
W kategorii dziewcząt starszych najlepiej z naszej szkoły pobiegła Oliwia Stankiewicz, która zajęła 4 miejsce.

Gminne eliminacje sportowe

W dniu 15 stycznia w naszej szkole odbyły się mistrzostwa gminne piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.
Nasi młodzi siatkarze wygrali wszystkie swoje mecze i awansowali do etapu powiatowego.
Łasin 2:0 Szonowo
Łasin 2:0 Wydrzno
Skład: Pysiak Patryk, Wichert Mikołaj, Barć Mateusz, Wiktor Mateusz, Malinowski Kacper, Borowski Hubert, Jaranowski Cyprian, Krasicki Mateusz.
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły drugie miejsce. Po dwóch pewnie wygranych meczach w finale uległy drużynie z Wydrzna. Dziewczęta pokazały charakter na boisku i ambitnie walczyły do końca, za co należą im się gratulacje.
Wyniki:
Łasin 2:0 Zawda
Łasin 0:2 Wydrzno
Skład:
Biegajska Eliza, Przybyszewska Wiktoria, Pietkiewicz Julia, Jejorska Oliwia, Cichocka Zuzanna, Hecel Julia, Suszyńska Oliwia.
Brawa dla wszystkich zespołów dziś grających.

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

W dniu 2 grudnia odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli łącznie aż 9 medali. BRAWO!!!
W kategorii młodszej złoty medal zdobyła J. Murawska w biegu na 60 m, srebrny medal zdobył F. Zawacki w skoku w dal. W skoku wzwyż złoty medal zdobył Marcel Mrugała, a brąz J. Błaszczak, natomiast wśród dziewcząt zwyciężyła Z. Cichocka.
W kategorii starszej brązowy medal zdobył K. Michalski w biegu na 1000 m. W skoku wzwyż brązowy medal zdobył N. Mrugała, natomiast w skoku w dal srebrny medal zdobył T. Górny, a brązowy J. Klimek.
Gratulacje dla medalistów i brawa za zaangażowanie dla pozostałych uczestników.
Opiekunem uczniów podczas wyjazdu był p. Ł. Jankowski.

Tenis stołowy – finał wojewódzki

W dniu 10 października, w Bydgoszczy odbywał się finał wojewódzki w tenisie stołowym. Nasze uczennice: Joanna Bój i Oliwia Stankiewicz zajęły VII miejsce. Dziękujemy dziewczynom za walkę do końca.

Półfinał wojewódzki w tenisie stołowym

Nasze tenisistki stołowe: Joanna Bój i Oliwia Stankiewicz z klasy VIIIa, reprezentowały w dniu dzisiejszym szkołę podczas półfinałów wojewódzkich w tenisie stołowym, który odbywał się w Chełmnie.
Uczennice zajęły III miejsce i dostały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekunem naszych dziewcząt była p. A. Bąk – Flatow.

Mamy nasze tenisowe „Złotka”

W dniu 26 października, w SP Rogóźno, odbywały się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Nasze uczennice – Oliwia Stankiewicz i Joanna Bój z klasy VIIIa, zajęły I miejsce w kategorii dziewcząt rocznika 2007 – 2008.
Gratulacje
Opiekunem drużyny była p. A. Bąk – Flatow.

Kolejne gminne eliminacje w zawodach sportowych

W dniu 23 października  w Szkole Podstawowej w Wydrznie, odbywały się gminne eliminacje w tenisie stołowym. Nasze uczennice: Joanna Bój i Oliwia Stankiewicz spisały się rewelacyjnie i będą reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym w najbliższy wtorek, w Rogóźnie.
Opiekunem naszych uczennic była p. A. Bąk – Flatow.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom !!

Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

W dniu dzisiejszym odbyły się na szczeblu powiatowym Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców. Nasi uczniowie zdobyli trzy III miejsca. Gratulujemy

Dalszy ciąg gminnych zmagań sportowych

Dnia 2 października odbyły się zawody gminne w sztafetowych biegach przełajowych.
W ramach eliminacji do zawodów powiatowych zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły w następujących kategoriach :
dziewczęta młodsze oraz dwie drużyny chłopców : młodsi i starsi.
Już w najbliższy piątek uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych.

Powiatowe eliminacje w piłce nożnej

W dniu wczorajszym ( 30 września 2021 ) odbyły się w Węgrowie powiatowe zmagania w piłce nożnej w dwóch grupach wiekowych.
Drużyna starszych chłopców przegrała dopiero w finale po zaciętym meczu zajmując miejsce II.
Drużyna chłopców młodszych przegrała mecz o miejsce III dopiero po serii rzutów karnych zajmując IV miejsce w turnieju.
Wielkie brawa dla obu ekip za twardą i męską walkę.

Ruszyły szkolne zmagania sportowe

25 wrzesień 2021 rok, na boisku Orlika w Łasinie odbyły się gminne zawody „Piłkarskie 6” . W grupie wiekowej 2007 i 2008 nasi uczniowie pokonali rówieśników z SP Zawda wynikiem 5:1. Natomiast zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi rozegrali następujące mecze: Łasin:Szonowo (7:0), Łasin:Zawda (7:1), Łasin:Wydrzno (4:0).
Zarówno starsi jak i młodsi awansowali do etapu powiatowego, który odbędzie się dla obu grup wiekowych 30 września 2021 w Grudziądzu.
Gratulacje dla zawodników 🙂

<p style=”text-align: right;”><span style=”font-size: 8pt; color: #000000;”><em>(źródło: SP Łasin)</em></span></p>