MAŁA ŚWIETLICA CZYNNA:
Poniedziałek: 6.45-7.45 oraz 11.35-15.35
Wtorek: 6.45-7.45 oraz 11.35-15.35
Środa: 6.45-7.45 oraz 11.35-15.35
Czwartek: 6.45-7.45 oraz 11.35-15.35
Piątek: 6.45-7.45 oraz 10.35-15.35
NAUCZYCIELE ŚWIETLICY
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
MAŁA ŚWIETLICA DLA KLAS I-III
mgr Kamila Kałużna
mgr Wioletta Gajdus
mgr Małgorzata Mischke
mgr Maria Rutkowska
mgr Sylwia Paszkowska-Zająkała
DUŻA ŚWIETLICA DLA KLAS IV-VIII
mgr Dariusz Błaszczak
W świetlicy zrobiło się zimowo i świątecznie
Choć na dworze jeszcze późna jesień, to w świetlicy już mamy zimę. Pojawiło się dużo ozdób zimowych. Dzieci przebywające w świetlicy, zgodnie z tematyką pracy, wykonały prace plastyczne przedstawiające Mikołaja oraz choinki świąteczne.
(źródło: K. Kałużna)
Podsumowanie konkursu plastycznego:
„Zabawny Miś”.
W listopadzie 2020r. trwał konkurs plastyczny „Zabawny Miś”. Zadaniem uczestników było ozdobienie postaci misia. W konkursie uczestniczyło 45 dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i kreatywne, wykonane różnorodnymi technikami. Panie, które pracowały w jury: p. Małgorzata Mischke i p. Agnieszka Jasińska-Zająkała, miały niełatwe zadanie wyłonić zwycięzców. Po długich rozważaniach wybrały prace zwycięskie oraz przyznały wyróżnienia.
I miejsce: Aleksander Mrugała Ib
II miejsce: Szymon Welk Ia
III miejsce: Milena Klimek Ia
Wyróżnienia: Antoni Wojtuń Ia, Karol Żołnowski IIc, Jan Gajewski IIIa, Wiktor Ziętarski IIIc.
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców, dzieci wyróżnionych oraz pozostałych uczestników zostaną wręczone po powrocie do szkoły.
Zwycięzcom gratulujemy!
Konkurs zorganizowały: p. Kamila Kałużna oraz p. Wioletta Gajdus.
(źródło: K. Kałużna)
(źródło: K. Kałużna)
Konkurs świetlicowy „Kolorowa Pani Jesień”
W październiku, 45 dzieci z małej świetlicy, uczestniczyło w konkursie plastycznym „Kolorowa Pani Jesień”. Zadanie polegało na ozdobieniu postaci pani Jesień. Jury w składzie: p. Sylwia Paszkowska –Zająkała i p. Kamila Kałużna wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Zosia Krzemińska IIa
II miejsce: Agata Malinowska Ia
III miejsce: Jagoda Jasińska IIc
Wyróżnienie: Marcelina Jasińska Ib
Nagrody dla wszystkich uczestników zasponsorowała p. Ewa Szymanowicz – opiekun Spółdzielni Uczniowskiej „Grosz”, za co serdecznie dziękujemy 😀
Zwycięzcom gratulujemy!
(źródło: K. Kałużna)
Akcja MEN: „Szkoła pamięta”
Dzieci z małej świetlicy również uczestniczyły w akcji „Szkoła pamięta”. 30 października, podczas zajęć świetlicowych wykonały pracę plastyczną tematycznie związaną z Dniem Wszystkich Świętych.
(źródło: K. Kałużna)
Wystawka „Kolorowe jabłka”
W październiku, dzieci z małej świetlicy wykonywały prace plastyczne, nadal tematycznie związane z jesienią. Tematem przewodnim było jabłko. Należało pokolorować obrazek przedstawiający jabłko nie w tradycyjny sposób, ale trochę fantazyjnym 😀 . Każdy element obrazka, dzieci wypełniały innym kolorem. Powstały ciekawe prace.
(źródło: K. Kałużna)
(źródło: K. Kałużna)
Do świetlicy zawitała jesień
Uczniowie z klas I-III, podczas pobytu w świetlicy szkolnej, zainspirowani literaturą oraz filmikami o jesieni, przystąpili do wykonywania prac plastycznych tematycznie związanych z jesienią.
Były to grzybki, śmieszne dynie, winogrona, jabłka, kosz pełen warzyw oraz kolorowe drzewa. Prace powstały z użyciem różnych technik plastycznych: wydzieranka, rysunek kredką, składanie papieru – origami, wyklejanka.
Z wyżej wymienionych prac wykonano wystawkę pt. „Dary jesieni”.
Ponadto w świetlicy pojawiły się jeże, oczywiście takie z papieru 😀 . Tu również wykonano wystawkę z prac wykonanych przez dzieci pt. ”Przyszły do nas jeże, jeżyki…”
(źródło: K. Kałużna)
Mała świetlica wita!
Do małej świetlicy w roku szkolnym 2020/2021 zapisanych jest 101 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Łasinie.
W związku z pandemią koronawirusa i przebywaniem uczniów z różnych klas w jednym czasie, w świetlicy obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.
W pierwszym tygodniu funkcjonowania szkoły, dzieci wykonały „Autoportret” – czyli przedstawiły siebie w pracy plastycznej. Z owych prac wykonano wystawkę pt.”To my, Świetliczaki”.
(źródło: K. Kałużna)