Działalność

MAŁA ŚWIETLICA CZYNNA:

Poniedziałek: 6.45-7.45  oraz    11.35-15.35

Wtorek: 6.45-7.45       oraz    11.35-15.35

Środa: 6.45-7.45       oraz    11.35-15.35

Czwartek: 6.45-7.45       oraz    11.35-15.35

Piątek: 6.45-7.45       oraz    10.35-15.35

 

NAUCZYCIELE ŚWIETLICY

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

 

MAŁA ŚWIETLICA DLA KLAS I-III

mgr Kamila Kałużna

mgr Wioletta Gajdus

mgr Małgorzata Mischke

mgr Maria Rutkowska

mgr Sylwia Paszkowska-Zająkała

DUŻA ŚWIETLICA DLA KLAS IV-VIII

mgr Dariusz Błaszczak

 


W świetlicy zrobiło się zimowo i świątecznie

Choć na dworze jeszcze późna jesień, to w świetlicy już mamy zimę. Pojawiło się dużo ozdób zimowych. Dzieci przebywające w świetlicy, zgodnie z tematyką pracy, wykonały prace plastyczne przedstawiające Mikołaja oraz choinki świąteczne.

(źródło: K. Kałużna)

Podsumowanie konkursu plastycznego:

„Zabawny Miś”.

W listopadzie 2020r. trwał konkurs plastyczny „Zabawny Miś”. Zadaniem uczestników było ozdobienie postaci misia. W konkursie uczestniczyło 45 dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i kreatywne, wykonane różnorodnymi technikami. Panie, które pracowały w jury: p. Małgorzata Mischke i p. Agnieszka Jasińska-Zająkała, miały niełatwe zadanie wyłonić zwycięzców. Po długich rozważaniach wybrały prace zwycięskie oraz przyznały wyróżnienia.
I miejsce: Aleksander Mrugała Ib
II miejsce: Szymon Welk Ia
III miejsce: Milena Klimek Ia
Wyróżnienia: Antoni Wojtuń Ia, Karol Żołnowski IIc, Jan Gajewski IIIa, Wiktor Ziętarski IIIc.
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców, dzieci wyróżnionych oraz pozostałych uczestników zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Zwycięzcom gratulujemy!


Konkurs zorganizowały: p. Kamila Kałużna oraz p. Wioletta Gajdus.

(źródło: K. Kałużna)


Regulamin konkursu>>>

 (źródło: K. Kałużna)

 

Konkurs świetlicowy „Kolorowa Pani Jesień”

W październiku, 45 dzieci z małej świetlicy, uczestniczyło w konkursie plastycznym „Kolorowa Pani Jesień”. Zadanie polegało na  ozdobieniu  postaci pani Jesień.  Jury w składzie: p. Sylwia Paszkowska –Zająkała i p. Kamila Kałużna wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Zosia Krzemińska IIa

II miejsce: Agata Malinowska Ia

III miejsce: Jagoda Jasińska IIc

Wyróżnienie: Marcelina Jasińska Ib

Nagrody dla wszystkich uczestników zasponsorowała p. Ewa Szymanowicz – opiekun Spółdzielni Uczniowskiej  „Grosz”, za co serdecznie dziękujemy 😀

  Zwycięzcom gratulujemy!

(źródło: K. Kałużna)

Akcja MEN: „Szkoła pamięta”

Dzieci z małej świetlicy również uczestniczyły w akcji „Szkoła pamięta”.    30 października, podczas zajęć świetlicowych wykonały pracę plastyczną tematycznie związaną  z Dniem Wszystkich Świętych.

(źródło: K. Kałużna)

Wystawka „Kolorowe jabłka”

W październiku, dzieci z małej świetlicy wykonywały prace plastyczne, nadal tematycznie związane z jesienią.  Tematem przewodnim było jabłko. Należało pokolorować obrazek przedstawiający jabłko nie w tradycyjny sposób, ale trochę fantazyjnym 😀 .  Każdy element obrazka, dzieci wypełniały innym kolorem. Powstały ciekawe prace.

(źródło: K. Kałużna)

Czytaj>>>

(źródło: K. Kałużna)

Do świetlicy zawitała jesień

Uczniowie z klas I-III, podczas pobytu w świetlicy szkolnej, zainspirowani literaturą oraz filmikami o jesieni, przystąpili do wykonywania prac plastycznych tematycznie związanych z jesienią.

Były to grzybki, śmieszne dynie, winogrona, jabłka, kosz pełen warzyw oraz kolorowe drzewa. Prace powstały z użyciem różnych technik plastycznych: wydzieranka, rysunek kredką, składanie papieru – origami, wyklejanka.

Z wyżej wymienionych prac wykonano wystawkę pt. „Dary jesieni”.

Ponadto w świetlicy pojawiły się jeże, oczywiście takie z papieru 😀 . Tu również wykonano wystawkę z prac wykonanych przez dzieci pt. ”Przyszły do nas jeże, jeżyki…”

(źródło: K. Kałużna)

Mała świetlica wita!

 

Do małej świetlicy w roku szkolnym 2020/2021 zapisanych jest 101 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Łasinie.

      W związku z pandemią koronawirusa i przebywaniem  uczniów z różnych klas w jednym czasie, w świetlicy obowiązuje zakrywanie ust  i nosa maseczką.

      W pierwszym tygodniu funkcjonowania szkoły, dzieci wykonały „Autoportret” – czyli przedstawiły siebie w pracy plastycznej. Z owych prac wykonano wystawkę pt.”To my, Świetliczaki”.

(źródło: K. Kałużna)