Wydarzenia sportowe

Rok szkolny 2022/2023

Pierwsze miejsce w powiecie w piłce siatkowej
W dniu dzisiejszym, tj. 9 marca 2023 roku, w naszej szkole odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce siatkowej. Tym razem do zmagań przystąpili starsi chłopacy. Drużyna naszych chłopców okazała się najlepsza w całym turnieju, nie ponosząc żadnej porażki. Zakończyliśmy zawody ze złotymi medalami na szyjach!.
Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Gościnny, Mateusz Krasicki, Mikołaj Niedbalski, Amadeusz Mac, Filip Zawacki, Emil Sternicki, Jan Plitt, Mariusz Parchimowicz oraz Hubert Borowski.
Wielkie gratulacje.
Klasyfikacja końcowa:
• I miejsce – SP Łasin,
• II miejsce – SP Mokre,
• III miejsce – SP Lisnowo,
• IV miejsce – SP Słup,
• V miejsce – SP Rogoźno.

(źródło: SP Łasin)

Powiatowe zmagania sportowe
7 marca 2023r. w naszej szkole odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej starszych dziewcząt. Gminę Łasin w tym turnieju reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w Wydrznie. Końcowa klasyfikacja:
• I miejsce – SP Plemięta,
• II miejsce – SP Mokre,
• III miejsce – SP Wydrzno,
• IV miejsce – SP Świecie n/ Osą,
• V miejsce – SP Radzyń Chełm.,

• VI miejsce – SP Rogoźno.

 

(źródło: SP Łasin)

Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej
W sobotę , 4 marca 2023r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Chłopcy zajęli I miejsce i awansowali do Mistrzostw Powiatu, a dziewczęta zajęły II miejsce. Skład dziewcząt: Agata Kilian, Agata Kamrowska, Zuzanna Cichocka, Julia Maksim, Jagoda Sokołowska, Zuzanna Raczek , Weronika Jagiełka. Skład chłopców: Filip Zawacki, Amadeusz Mac, Jakub Gościnny, ,Mikołaj Niedbalski, Jan Plitt, Hubert Borowski , Emil Sternicki, Mariusz Parchimowicz, Mateusz Krasicki .
Gratulacje ! Powodzenia w dalszych zmaganiach.

(źródło: SP Łasin)

Mini piłka siatkowa

W sobotę, 18 lutego 2023 r., odbyły się gminne rozgrywki w mini piłkę siatkową. Dziewczęta wygrały (2:0) z SP Szonowo, jednocześnie zakwalifikowały się do powiatowych rozgrywek, które odbędą się już w najbliższy wtorek. Nasi chłopcy jedno spotkanie przegrali (0:2) z SP Wydrzno i wygrali (2:0) z SP Szonowo.

(źródło: SP Łasin)

 

Zawody – Halowe Mistrzostwa Gmin Powiatu Grudziądzkiego w Lekkiej Atletyce
Wśród zwycięzców mamy naszych uczniów – Gratulujemy.

(źródło: SP Łasin)

 

3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej chłopców

19 stycznia 2023 roku w Grucie odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej chłopców z roczników 2008-2009. W pierwszym meczu ulegliśmy ekipie z Mokrego, w drugim po horrorze wygraliśmy z Radzyniem Chełmińskim. W meczu o 3 miejsce, również po horrorze, wygraliśmy z Linowem i zostaliśmy brązowymi medalistami. Emocji było co nie miara.
Brawa dla chłopaków!

(źródło: SP Łasin)

4 miejsce w mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej dziewcząt
17 stycznia odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody odbyły się w miejscowości Gruta i przystąpiło do nich 6 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły drugie miejsce w grupie z jednym zwycięstwem i przegraną. W meczu o 3 miejsce mimo dużego zaangażowania i walki do końca musieliśmy pogodzić się z przegraną, ostatecznie zajmując 4 miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały:
Cichocka Zuzanna, Maksim Julia, Kilian Agata, Sokołowska Jagoda, Kamrowska Agata, Kopańska Sandra, Kula Oliwia, Raczek Zuzanna, Kaszubska Wiktoria, Jagiełka Weronika.

(źródło: SP Łasin)

II miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej
Super drużyna w piłce ręcznej chłopców młodszych – zdobyli II miejsce w zawodach powiatowych, które odbywały się w SP Gruta.
15 grudnia 2022 roku w Grucie odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Drużyna naszych chłopców po wygraniu wszystkich meczów w grupie, dopiero z finale uznała wyższość ekipy gospodarzy i po zaciętym meczu finałowym zajęli drugie miejsce w powiecie. Brawo za męską walkę do samego końca!
Gratulacje.

(źródło: SP Łasin)

Gminne eliminację klas 4 – 6 w piłce ręcznej

W dniu 03 grudnia odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną młodszych dziewcząt i chłopców (klasy 4-6). Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców pokonała rówieśników z SP Szonowo. Dziękujemy za wspólną grę.

(źródło: SP Łasin)

Ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym

IV miejsce Agaty Kruszewskiej i Emilii Kowalskiej w ćwierćfinale wojewódzkim w tenisie stołowym w grupie dziewcząt młodszych w Chełmnie (08.11.2022). Gratulacje!!

(źródło: SP Łasin)

 

Biegi przełajowe – eliminacje gminne
Dnia 1 października odbyły się zawody gminne w sztafetowych biegach przełajowych. W ramach eliminacji do zawodów powiatowych uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się w następujących kategoriach :
dziewczęta młodsze oraz dwie drużyny chłopców : młodsi i starsi.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :
M. Sokólska, R. Szulc, W. Kaszubska, Z. Raczek, Z. Cichocka, J. Maksim A. Kruszewska, L. Wasilewska, Z. Maksim, L. Jankiewicz, M. Projs, I. Jakubowska, T. Sobecka, D. Książek, A. Mac, J. Plitt, C. Jaranowski, K. Michalski, F. Zawacki, J. Gościnny, A. Żurawski, Sz. Hinz, Sz. Więckowski, O. Krieger, W. Bernaciak, N. Bzdawka, J. Karpus, S. Pilcek
Gratulacje dla zwycięskich drużyn.

(źródło: SP Łasin)

#EuropejskiDzieńSportuSzkolnego
30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzi Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). Klasy czwarte, piąte i szóste rywalizowały sportowo. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!
ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Już niedługo fotorelacja z wydarzenia w naszej szkole!
Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły.

(źródło: SP Łasin)

 

Powiatowe Zawody Sportowe

Dzisiaj 29.09.2022 r. w Węgrowie odbyły się Powiatowe Zawody „6 piłkarskich”. Drużyna chłopców starszych w składzie: A. Filbrandt, A. Mac, C. Jaranowski, H. Borowski, J. Plitt, I. Wojtysiak oraz K. Michalski, zajęła II miejsce, pokonując w grupie SP Rogoźno 5:0 oraz SP Boguszewo 5:2. W finale niestety nasz zespół uległ SP Linowo 0:2. Opiekunem drużyny był p. R. Głowacki.

(źródło: SP Łasin)

 

Gminne eliminacje 6 piłkarskich młodszych i starszych chłopców

Drużyna starszych chłopców będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach powiatowych, a drużyna chłopców młodszych zajęła drugie miejsce.
Gratulujemy!

(źródło: SP Łasin)

 

Turnieju Piłki Nożnej o Puchar 60 – lecia
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie
I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar 60 – lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.
Wygrywając wszystkie mecze, strzelając dwadzieścia bramek i tracąc tylko dwie. Nasi uczniowie zdobyli również nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec – Kopciński Aleks.
Najlepszy bramkarz – Warachowski Wojtek
Puchar zdobyła drużyna w składzie:
W. Warachowski,
A. Kopciński,
M. Brzozowski,
J. Gajewski,
A. Smoliński,
A. Zientarski,
M. Aniołkowski,
K. Wojtysiak,
A. Szymański,
S. Hinz
Gratulacje.

(źródło: SP Łasin)

Rok szkolny 2021/2022
Rok szkolny 2020/2021
Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Archiwum