Wydarzenia sportowe

Rok szkolny 2023/2024

W dniu 23.09.2023 na Orliku odbyły się zawody gminne w piłce nożnej. Obie nasze drużyny, młodsza i starsza, zajęły pierwsze miejsca. Gratulacje chłopcy.
Drużyna młodsza SP Łasin w składzie: Jakub Archita, Ksawery Wojtysiak, Sebastian Pilcek, Marcel Rysztak, Antoni Smoliński, Alan Kędziorski, Jan Gajewski, Kajetan Flatow oraz Alan Szymański, opiekun p. Robert Głowacki. Skład drużyny starszej: Kopciński Aleks, Warachowski Wojciech, Ziętarski Aleksander, Aniołkowski Michał, Ślawski Filip, Kriger Oliwier, Sikorski Borys, Wojtysiak, opiekun drużyny p. Łukasz Jankowski.

(źródło: SP Łasin)

 

Rok szkolny 2022/2023

Mecz siatkówki z okazji 725 – tej rocznicy powstania Łasina
20 czerwca w naszej szkole odbył się mecz siatkówki z okazji 725 – tej rocznicy powstania Łasina pomiędzy SP Łasin a Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.
Niestety drużyna starszych chłopców okazała się silniejsza i nasi uczniowie musieli z godnością przyjąć wygraną gości z wynikiem 3:0.
Gratulacje dla zwycięzców.

 

(źródło: SP Łasin)

Indywidualne i zespołowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

Nasi uczniowie z mistrzostw nie wrócili z pustymi rękami, są medale złote, srebrne i brązowe. Gratulujemy.

(źródło: SP Łasin)

Turniej o Puchar Tymbarku
9 maja nasza szkoła brała udział w wojewódzkim etapie Turnieju o Puchar Tymbarku. Była to pierwsza nasza przygoda w tych rozgrywkach i osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. W dzisiejszym turnieju udział brały 24 najlepsze szkoły w naszym województwie, które wygrały rywalizację w swoich miastach i powiatach. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i na szczeblu wojewódzkim przyszło nam rywalizować z SP nr 5 w Inowrocławiu, z którą zremisowaliśmy pierwszy mecz. Drugi mecz w grupie graliśmy z SP w Osięcinach, który zakończył się naszym pewnym zwycięstwem. Niestety w ostatnim meczu grupowym przegrywamy z SP nr 2 w Brodnicy. Zdobywając 4 punkty plasujemy się na drugim miejscu w grupie mając tyle samo punktów co Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu. Była to dla nas bardzo udana przygoda i pozostawia same pozytywne wspomnienia. Przypomnijmy, że na etapie powiatowym wygraliśmy wszystkie mecze i dziś przegrywamy tylko jeden mecz. Więc podsumowując nasz udział w tym turnieju tylko 1 raz przegraliśmy, 1 raz remis i 6 zwycięstw. Gratulacje dla naszych zawodników : Kajetan Flatow, Dąbrowski Alan, Brzozowski Marcel, Szymański Alan, Rysztak Marcel, Wojtysiak Ksawery, Smoliński Antoni, Kobrzyński Hubert, Gajewski Jan.
Drużyną opiekował się p. A. Kowalczyk.

 

(źródło: SP Łasin)

 

” Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Szkoła Podstawowa w Łasinie wygrała powiatowy etap turnieju ” Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Rozegraliśmy 5 meczy i wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem.  Brawo drużyna! Etap wojewódzki odbędzie się 9 maja w Świeciu nad Wisłą.
Naszą szkołę reprezentowali: Wojtysiak Ksawery, Flatow Kajetan, Szymański Alan, Brzozowski Marcel, Smoliński Antoni, Gajewski Jan, Kobrzyński Hubert, Rysztak Marcel, Dombrowski Alan.

 

(źródło: SP Łasin)

Wojewódzkie Zawody w Biegach Przełajowych

19 kwietnia w Bydgoszczy (Myślęcinek) odbyły się wojewódzkie zawody w biegach przełajowych. Nasze drużyny były reprezentowane przez trzy drużyny: grupa najmłodsza dziewcząt, grupa średnia dziewcząt, grupa starszych chłopców oraz indywidualnie K. Wojtysiak, który nieoficjalnie zajął VIII miejsce. Sam udział naszych drużyn na najwyższym szczeblu to bardzo duże osiągnięcie – gratulujemy.

(źródło: SP Łasin)

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt
W Węgrowie odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zdobyły czwarte miejsce. Bramki dla naszej drużyny strzelały: Nadia Ryba x2, Junkier Marysia x1 i Kuca Wiktoria x1. Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki w każdym meczu. Choć zabrakło szczęścia oraz koncentracji w kluczowych sytuacjach dziewczęta mogą być z siebie zadowolone.

Skład: Junkier Marysia, Ryba Nadia, Kaźmierczak Ola, Pawlikowska Aniela, Wichert Daria, Książek Daria, Wasilewska Laura, Kobus Ala, Kuca Wiktoria.

(źródło: SP Łasin)

Gminne eliminacje do powiatowych mistrzostw w piłce nożnej dziewcząt
W sobotę 15 kwietnia na murawie Orlika w Łasinie odbyły się gminne eliminacje do powiatowych mistrzostw w piłce nożnej dziewcząt. Nasze młodsze zawodniczki w składzie:
Junkier Marysia, Ryba Nadia, Kaźmierczak Aleksandra, Pawlikowska Aniela, Wichert Daria, Książek Daria, Wasilewska Laura, Kobus Ala, Kochalska Kamila wygrały z Szkołą Podstawową z Szonawa i będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Gratulacje !!!
Mniej szczęścia miały nasze starsze dziewczęta, po wyrównanym meczu przegrały z koleżankami z Zawdy i to one będą grały w dalszym etapie. Dziewczęta starsze reprezentowały nas w składzie: Kilian Agata, Maksim Julia, Mowińska Dajana, Cichocka Zuzanna, Jagiełka Weronika, Kopańska Sandra.
Dziękujemy naszym zawodniczką za włożony wysiłek i reprezentowanie naszej szkoły.

 

(źródło: SP Łasin)

Turniej tenisa stołowego

W dniu 11.04.2023 r. odbył się turniej tenisa dla uczniów z klas I-VIII. Turniej przygotował i przeprowadził p. D. Błaszczak, dodatkowo opiekunem podczas zawodów była p. J. Kotowska.

Wyniki:
Klasy I-IV dziewczęta
I miejsce – Emilia Kowalska 3B
II miejsce – Anna Warachowska 2B

Klasy I-IV chłopcy
I miejsce – Nikodem Kuca 2A
II miejsce – Arkadiusz Murawski 4A
III miejsce – Igor Maksim 4B

Klasy V-VIII dziewczęta
I miejsce – Julia Maksim 8B
II miejsce – Agata Kruszewska 5A
III miejsce – Nadia Olszewska 5B

Klasy V-VIII chłopcy
I miejsce – Hubert Borowski 8A
II miejsce – Wojciech Warachowski 6C
III miejsce – Kryspin Derkowski 6A

Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

(źródło: D. Błaszczak)

Mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w biegach przełajowych
4 kwietnia 2023 roku w Świeciu nad Osą odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Uczestnicy biegali w trzech kategoriach wiekowych.
W grupie najmłodszej i najstarszej wśród chłopców zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły, tj. Ksawery Wojtysiak oraz Jan Plitt. Gratulacje.
Brawo również dla wszystkich startujących za podjęcie wyzwania i wysiłek włożony w pokonanie niełatwej trasy przełajowej.

 

(źródło: SP Łasin)

 

Pierwsze miejsce w powiecie w piłce siatkowej
W dniu dzisiejszym, tj. 9 marca 2023 roku, w naszej szkole odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce siatkowej. Tym razem do zmagań przystąpili starsi chłopacy. Drużyna naszych chłopców okazała się najlepsza w całym turnieju, nie ponosząc żadnej porażki. Zakończyliśmy zawody ze złotymi medalami na szyjach!.
Skład mistrzowskiej drużyny: Jakub Gościnny, Mateusz Krasicki, Mikołaj Niedbalski, Amadeusz Mac, Filip Zawacki, Emil Sternicki, Jan Plitt, Mariusz Parchimowicz oraz Hubert Borowski.
Wielkie gratulacje.
Klasyfikacja końcowa:
• I miejsce – SP Łasin,
• II miejsce – SP Mokre,
• III miejsce – SP Lisnowo,
• IV miejsce – SP Słup,
• V miejsce – SP Rogoźno.

(źródło: SP Łasin)

Powiatowe zmagania sportowe
7 marca 2023r. w naszej szkole odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej starszych dziewcząt. Gminę Łasin w tym turnieju reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w Wydrznie. Końcowa klasyfikacja:
• I miejsce – SP Plemięta,
• II miejsce – SP Mokre,
• III miejsce – SP Wydrzno,
• IV miejsce – SP Świecie n/ Osą,
• V miejsce – SP Radzyń Chełm.,

• VI miejsce – SP Rogoźno.

 

(źródło: SP Łasin)

Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej
W sobotę , 4 marca 2023r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Chłopcy zajęli I miejsce i awansowali do Mistrzostw Powiatu, a dziewczęta zajęły II miejsce. Skład dziewcząt: Agata Kilian, Agata Kamrowska, Zuzanna Cichocka, Julia Maksim, Jagoda Sokołowska, Zuzanna Raczek , Weronika Jagiełka. Skład chłopców: Filip Zawacki, Amadeusz Mac, Jakub Gościnny, ,Mikołaj Niedbalski, Jan Plitt, Hubert Borowski , Emil Sternicki, Mariusz Parchimowicz, Mateusz Krasicki .
Gratulacje ! Powodzenia w dalszych zmaganiach.

(źródło: SP Łasin)

Mini piłka siatkowa

W sobotę, 18 lutego 2023 r., odbyły się gminne rozgrywki w mini piłkę siatkową. Dziewczęta wygrały (2:0) z SP Szonowo, jednocześnie zakwalifikowały się do powiatowych rozgrywek, które odbędą się już w najbliższy wtorek. Nasi chłopcy jedno spotkanie przegrali (0:2) z SP Wydrzno i wygrali (2:0) z SP Szonowo.

(źródło: SP Łasin)

 

Zawody – Halowe Mistrzostwa Gmin Powiatu Grudziądzkiego w Lekkiej Atletyce
Wśród zwycięzców mamy naszych uczniów – Gratulujemy.

(źródło: SP Łasin)

 

3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży w piłce ręcznej chłopców

19 stycznia 2023 roku w Grucie odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej chłopców z roczników 2008-2009. W pierwszym meczu ulegliśmy ekipie z Mokrego, w drugim po horrorze wygraliśmy z Radzyniem Chełmińskim. W meczu o 3 miejsce, również po horrorze, wygraliśmy z Linowem i zostaliśmy brązowymi medalistami. Emocji było co nie miara.
Brawa dla chłopaków!

(źródło: SP Łasin)

4 miejsce w mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej dziewcząt
17 stycznia odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody odbyły się w miejscowości Gruta i przystąpiło do nich 6 zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły drugie miejsce w grupie z jednym zwycięstwem i przegraną. W meczu o 3 miejsce mimo dużego zaangażowania i walki do końca musieliśmy pogodzić się z przegraną, ostatecznie zajmując 4 miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały:
Cichocka Zuzanna, Maksim Julia, Kilian Agata, Sokołowska Jagoda, Kamrowska Agata, Kopańska Sandra, Kula Oliwia, Raczek Zuzanna, Kaszubska Wiktoria, Jagiełka Weronika.

(źródło: SP Łasin)

II miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej
Super drużyna w piłce ręcznej chłopców młodszych – zdobyli II miejsce w zawodach powiatowych, które odbywały się w SP Gruta.
15 grudnia 2022 roku w Grucie odbyły się mistrzostwa powiatu grudziądzkiego w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Drużyna naszych chłopców po wygraniu wszystkich meczów w grupie, dopiero z finale uznała wyższość ekipy gospodarzy i po zaciętym meczu finałowym zajęli drugie miejsce w powiecie. Brawo za męską walkę do samego końca!
Gratulacje.

(źródło: SP Łasin)

Gminne eliminację klas 4 – 6 w piłce ręcznej

W dniu 03 grudnia odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną młodszych dziewcząt i chłopców (klasy 4-6). Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców pokonała rówieśników z SP Szonowo. Dziękujemy za wspólną grę.

(źródło: SP Łasin)

Ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym

IV miejsce Agaty Kruszewskiej i Emilii Kowalskiej w ćwierćfinale wojewódzkim w tenisie stołowym w grupie dziewcząt młodszych w Chełmnie (08.11.2022). Gratulacje!!

(źródło: SP Łasin)

 

Biegi przełajowe – eliminacje gminne
Dnia 1 października odbyły się zawody gminne w sztafetowych biegach przełajowych. W ramach eliminacji do zawodów powiatowych uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się w następujących kategoriach :
dziewczęta młodsze oraz dwie drużyny chłopców : młodsi i starsi.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :
M. Sokólska, R. Szulc, W. Kaszubska, Z. Raczek, Z. Cichocka, J. Maksim A. Kruszewska, L. Wasilewska, Z. Maksim, L. Jankiewicz, M. Projs, I. Jakubowska, T. Sobecka, D. Książek, A. Mac, J. Plitt, C. Jaranowski, K. Michalski, F. Zawacki, J. Gościnny, A. Żurawski, Sz. Hinz, Sz. Więckowski, O. Krieger, W. Bernaciak, N. Bzdawka, J. Karpus, S. Pilcek
Gratulacje dla zwycięskich drużyn.

(źródło: SP Łasin)

#EuropejskiDzieńSportuSzkolnego
30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzi Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). Klasy czwarte, piąte i szóste rywalizowały sportowo. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!
ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Już niedługo fotorelacja z wydarzenia w naszej szkole!
Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły.

(źródło: SP Łasin)

 

Powiatowe Zawody Sportowe

Dzisiaj 29.09.2022 r. w Węgrowie odbyły się Powiatowe Zawody „6 piłkarskich”. Drużyna chłopców starszych w składzie: A. Filbrandt, A. Mac, C. Jaranowski, H. Borowski, J. Plitt, I. Wojtysiak oraz K. Michalski, zajęła II miejsce, pokonując w grupie SP Rogoźno 5:0 oraz SP Boguszewo 5:2. W finale niestety nasz zespół uległ SP Linowo 0:2. Opiekunem drużyny był p. R. Głowacki.

(źródło: SP Łasin)

 

Gminne eliminacje 6 piłkarskich młodszych i starszych chłopców

Drużyna starszych chłopców będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach powiatowych, a drużyna chłopców młodszych zajęła drugie miejsce.
Gratulujemy!

(źródło: SP Łasin)

 

Turnieju Piłki Nożnej o Puchar 60 – lecia
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie
I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar 60 – lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.
Wygrywając wszystkie mecze, strzelając dwadzieścia bramek i tracąc tylko dwie. Nasi uczniowie zdobyli również nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec – Kopciński Aleks.
Najlepszy bramkarz – Warachowski Wojtek
Puchar zdobyła drużyna w składzie:
W. Warachowski,
A. Kopciński,
M. Brzozowski,
J. Gajewski,
A. Smoliński,
A. Zientarski,
M. Aniołkowski,
K. Wojtysiak,
A. Szymański,
S. Hinz
Gratulacje.

(źródło: SP Łasin)

Rok szkolny 2021/2022
Rok szkolny 2020/2021
Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Archiwum