Mały Samorządzik

 

Rok szkolny 2022/2023

(źródło: Opiekun Małego Samorządu)


Rok szkolny 2021/2022

Skład MSU:

Maja Bielewska – I a
Maja Kowalczyk – I b
Zofia Bernaciak – II a
Zuzanna Kondracka – II b
Wiktoria Kuca – III a
Ksawery Wojtysiak – III b
Marcel Rysztak – III c

Opiekunowie:

Stefania Kwiatkowska
Irena Barańska
Patrycja Szymanowicz


Mały Samorząd żegna rok szkolny 2021/2022

24 czerwca  zadźwięczał ostatni dzwonek roku szkolnego 2021/2022. O godz. 8. 10. dzieci z Małego Samochodu Uczniowskiego przedstawiły swoją ostatnią audycję, którą przygotowały na zakończenie roku klas pierwszych i drugich. Przypomniały kilka zasad bezpieczeństwa, podziękowały nauczycielom, pracownikom obsługi za pracę, trud włożony w nauczanie i wychowanie w tym roku szkolnym.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i słonecznych wakacji.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Podziękowania dla  uczniów za pracę w Małym Samorządzie Uczniowskim

Za pracę w Małym Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2021/2022 dzieci otrzymały dyplomy i książki ufundowane przez RR. Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie w przygotowywanie audycji, upominków. Za poświęcony czas na próby, audycję, naukę czytania wierszy, śpiewania piosenek, za godną postawę i odpowiedni strój. Maju, druga Maju, Zosiu, Wiktorio, Zuziu, Marcelu, Ksawery – spisaliście się na medal!

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

Dzień Matki

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja. Z tej też okazji dzieci z Małego Samochodu Uczniowskiego nagrały krótki występ artystyczny przyłączając się do obchodów tego tak ważnego święta. Występ ten rozpoczynał cały projekt artystyczny przygotowany dla MAM uczniów  przez wszystkie klasy 1-3.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

Obchody majowych świąt
W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta Narodowe. Z tej też okazji MSU przygotował krótką relację filmową. Dzieci w występie uwzględniły:
1 maja- Święto Pracy.
Święto Pracy a dokładniej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy obchodzone jest na całym świecie już od 1890 roku, natomiast w Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w roku 1950.
2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.
Polskie barwy narodowe sięgają czasów rządów dynastii Piastów. Wybór barw flagi jest bowiem odwzorowaniem kolorów chorągwi polskiej – białego orła na czerwonym tle.
Data święta polskiej flagi została wybrana nieprzypadkowo. 2 maja jest także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji
Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.
(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)
Dzień Marchewki
Z okazji Dnia Marchewki dzieci z MSU przygotowały audycję przez radiowęzeł. Dzieci poznały jej właściwości. Choć mała, niepozorna – kryje w sobie prawdziwą moc. To sprzymierzeniec naszego wzroku, układu krążenia i układu odpornościowego. Uczniowie przeprowadzili też wywiad z naszą szkolną pielęgniarką- higienistka w ramach poznawania różnych zawodów. Dziękujemy pani Justynie Bittner za udzielenie wywiadu. Życzymy wszystkim udanego Dnia Marchewki, dużo witamin na każdy dzień i zdrowia
Soki pijemy, zdrowi będziemy. Pomarańczowy dzień.
(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Dzień Mężczyzny 

Głos w krótkim komunikacie dnia przez radiowęzeł zabrał Mały Samorząd Uczniowski.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzny dzieci złożyły życzenia wszystkim Panom pracującym w naszej szkole i wręczyły drobny upominek.
Życzymy samych radości i dużo szczęścia !
(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Dzień Kobiet

 

Mały Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i wręczył przygotowane kartki. Życzenia uczniów popłynęły przez radiowęzeł.
Życzymy miłego świętowania!
(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Walentynki

MSU zorganizował pocztę walentynkową. Zainteresowani uczniowie wrzucali przygotowane walentynki do pudełka. W dniu 14 lutego dzieci z Małego Samorządu dostarczyły ponad 200 walentynek. Życzymy wszystkim udanych walentynek.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Bezpieczne Ferie

W dniu 14 stycznia 2022 r. tuż przed Feriami zimowymi, klasy pierwsze przygotowały i zaprezentowały audycję przez radiowęzeł poświęconą bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego również chciały przypomnieć DZIEWIĄTKĘ BEZPIECZEŃSTWA, przygotowując audycję i gazetkę ścienną na holu klas I-III.

„DZIEWIĄTKA BEZPIECZEŃSTWA”

  1. Omijaj zamarznięta jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych! Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
  3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
  4. Wracaj do domu o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
  5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych opiekunów.
  6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
  7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
  8. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
  9. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci Małego Samorządu przygotowały audycję poświęconą Polsce – Mojej Ojczyźnie.

 

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu, od samego rana płynęły życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Mały Samorząd Uczniowski przygotował słodkie upominki z życzeniami oraz audycję przez radiowęzeł.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Dzień Dziewczynek

Chłopcy z klas I – III, z tej okazji, przygotowali dla swoich koleżanek audycję przez radiowęzeł. 

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

 

Dzień Chłopaka

Dziewczynki z Małego Samorządu przygotowały audycję z okazji Dnia Chłopaka.

(źródło: Opiekunowie Małego Samorządu)

Archiwum rok szkolny 2019/2020
Archiwum rok szkolny 2018/2019
Archiwum rok szkolny 2017/2018