Szkolne Koło Caritas 2019/2020

Wolontariusze w roku szkolnym 2019/2020
Arndt Julia, Czarnik Natalia, Czerwińska Sandra, Dudzik Nadia, Górnecka Justyna, Hecel Julia, Krupa Emilia, Lewicki Milan, Mondrzyńska Wiktoria, Nartowska Nikola, Pajor Aleksandra, Sadowska Maria, Sankiewicz Natalia, Suszyńska Oliwia, Szram Joachim, Ślawska Gabriela, Żulczyk Magdalena

Działalność koła

Sprawozdanie z pracy koła rok szkolny 2019/2020   >>> czytaj

Od kilku lat zbieramy nakrętki dla Roksany, naszej koleżanki z Radzynia. 

(źródło:  M. Kuczek)

Wielki Post – Wielkie Serce

Z zebranych czekolad od uczniów naszej szkoły (54 sztuki) oraz ze słodyczy od sponsora SU Grosz (różnorodne smakołyki za ponad 500 zł), przygotowaliśmy 5 paczek dla starszych i samotnych osóbz naszej gminy, oraz wielką paczkę dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łasinie.

https://www.facebook.com/1874631582824350/photos/a.1875211399433035/2621760378111463/

(źródło:  M. Kuczek)

Uczymy się od Najlepszych!

Uczennice ze Szkolnego Koła Caritas, pod okiem przesympatycznych Pań: Elżbiety Stanowskiej, Józefy Bałdygi oraz Heleny Baranowskiej ze stowarzyszenia „Złota jesień”, poznawały  tajniki cukiernictwa. Nauka okazała się wyjątkowo owocna, bo  upiekłyśmy  aż 200 ciasteczek.

Serdecznie dziękujemy  za możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji.

(źródło:  M. Kuczek)

Szkolny finał WOŚP

Muszę przyznać, że wiele się działo 😀 . Zaczęliśmy już w czwartek szkoleniem dla 24 wolontariuszy, które przeprowadzili Panowie Policjanci i szef sztabu WOŚP w Łasinie p. Marek Czarnuch. W piątek od samego rana ruszyliśmy z loterią fantową, która  przyniosła nam aż 500 zł. Wolontariusze kwestowali podczas przerw do swoich kolorowych puszek i obdarowywali uczniów serduszkami. Ogólnie czuć było emocje – dobre emocje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(źródło:  M. Kuczek)

Podziękowanie

Mam na imię Maja. Jestem uczennicą klasy III w Szkole Podstawowej w  Wydrznie. Chciałabym serdecznie podziękować dzieciom z koła Caritas i pani Marzenie za prezent świąteczny, który sprawił mi ogromną przyjemność. Życzę Wam wytrwałości w dalszej pracy oraz wielu uśmiechniętych podopiecznych.

Pozdrawiam

Maja

(źródło:  M. Kuczek)

Paczka z Niemiec

Serdecznie dziękujemy dzieciom  z  zaprzyjaźnionej parafii  w Niemczech, które  od 3 lat  przysyłają do nas św. Mikołaja z prezentami. Kolejnych 30 szczęściarzy otrzymało paczki wypełnione niespodziankami.

(źródło:  M. Kuczek)

 I Ty możesz zostać sw. Mikołajem

Okazało się, że w naszej szkole to uczniowie są pomocnikami św. Mikołaja. W tym roku przygotowaliśmy 67 paczek dla osób starszych, podopiecznych WTZ  oraz dzieci. Dziękujemy za udział w akcji: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.

Oto pomocnicy świętego Mikołaja:

(źródło:  M. Kuczek)

Dzielimy się RADOŚCIĄ

Dużymi krokami zbliżają się radosne święta Bożego Narodzenia, które skłaniają nas do refleksji oraz zbliżają do drugiego człowieka. My, czyli uczniowie SP Łasin oraz młodzież z zaprzyjaźnionej SP Zawda, przygotowaliśmy radosne spotkanie w przesympatycznym gronie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Był czas na świąteczne opowiadanie, życzenia, kolędowanie i obdarowywanie prezentami.To było naprawdę miłe spotkanie!

Podziękowania dla pani Katarzyny Pyszora za zaproszenie, pani dyr. Grażyny Kołodziejskiej za owocną współpracę obu szkół, pani Magdalenie Zakierskiej za część artystyczną, pani Małgorzacie Mischke za śpiew i muzykę, panu Darkowi Jabłońskiemu za nagłośnienie, ale największe DZIĘKI uczniom SP Łasin i SP Zawda za piękne paczki dla WTZ.

(źródło:  M. Kuczek)

 

Pomóż Mikołajowi spełniać marzenia!

Szkolne Koło Caritas
zaprasza do udziału w akcji charytatywnej:
„I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
Przygotuj paczkę dla dziecka ( na przykład: zabawki, przybory szkolne, słodycze,…)
lub dla starszej osoby (na przykład: ciepłe skarpetki, art. spożywcze z długim terminem,…)
Akcja trwa do 13 grudnia.
Paczki proszę przynieść do sali 109.

(źródło:  M. Kuczek)

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny: Jan Paweł II (XX edycja)

(źródło:  M. Kuczek)

Dyplomy za udział w projekcie fundacji Bo warto

  1. klasy I-III konkurs plastyczny: Ilustracja do słów Matki Teresy z Kalkuty „Kwiat rozwija się gdy świeci słońce, a człowiek rozwija się gdy kocha” . Uczestnicy: Agata Kruszewska , Zosia Zakrzewska, Dominika Sadowska, Julia Cybulska, Martyna Preissing, Nadia Jasińska .
  2. klasy IV-VI konkurs literacki: List do Matki Teresy z Kalkuty „(…) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu”. Uczestnicy: Jan Plitt, Joanna Bój, Julia Pietkiewicz, Natalia Czarnik

GRATULUJEMY!

 

(źródło:  M. Kuczek)

Sekcja balonowa i dziecięca radość

(źródło:  M. Kuczek)