Konkursy Powiatowych Warsztatów Ekologicznych

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów Powiatowych Warsztatów Ekologicznych. Miłego nam poinformować, że w konkursie wiedzy I miejsce zajęła Anna Projs z klasy VI A, wyróżnienie otrzymał Marcel Jasiński z klasy VI b. W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymał Wojciech Karaś z klasy VIB . W Konkursie fotograficznym naszą szkołę reprezentował Mikołaj Gajewski z klasy VIB , w konkursie wiedzy brała także udział Joanna Bój z klasy V A. Naszych uczniów przygotowała Maria Jasińska, opiekę w dniu dzisiejszym sprawowała Małgorzata Strug.

(źródło:  SP Łasin)

Wojewódzkie eliminacje w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Koronowie odbyły się dziś wojewódzkie eliminacje w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w młodszej kategorii wiekowej zajęła 4 miejsce, to ogromny sukces dla dzieci, ponieważ ćwiczą przepisy ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód dopiero w tym roku szkolnym. Serdecznie im gratulujemy, a także opiekunowi drużyny, p. Z. Eichlerowi. Transport naszej drużynie do Koronowa zapewnił burmistrz, p. Rafał Kobylski, bardzo dziękujemy za wspomaganie naszych uczniów. 

(źródło:  SP Łasin)

Wycieczka do Chełmna

Uczniowie klasy VI A i VI B odwiedzili dziś Chełmno, między innymi dzięki środkom finansowym, pozyskanych w projekcie LUBIĘ TU BYĆ NA ZIELONYM. Zwiedzili Muzeum Ziemi Chełmińskiej, klasztor, pokłonili się relikwiom Św. Walentego. Pogoda nie rozpieszczała, ale nie zmokliśmy do suchej nitki. Wyjazd przygotowała p. M. Jasińska, opiekunowie to p. M. Mischke i p. D. Rusoń. 
Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Kosowiczowi, pracownikowi Starostwa Powiatowego Grudziądzu, który opowiedział uczniom o walorach Ziemi Chełmińskiej. 

(źródło:  SP Łasin)

M jak Madagaskar

Wszyscy uczniowie naszej szkoły brali dziś udział w Kabarecie Podróżniczym MADAGASKAR. Arun Milcarz opowiadał uczniom, w dowcipny sposób, o życiu ludzi zamieszkujących tę część świata. 
Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Marka Czarnucha za udostępnienie sali w MGOK. 

(źródło:  SP Łasin)

II miejsce w turnieju gry planszowe „Żywioły Lasu”

Drużyna PSZCZÓŁKI z klasy VI b, zajęła w dniu dzisiejszym II miejsce w turnieju gry planszowe ŻYWIOŁY LASU. Konkurs odbywał się w Nadleśnictwie Dąbrowa. Dziewczyny podczas gry zdobyły 578 punktów, lepsi byli jedynie uczniowie Technikum Leśnego z Tucholi. Serdeczne gratulacje dla dziewczyn, których wynik zakwalifikował się do dalszej weryfikacji i być może w czerwcu zagrają w wielkim finale tego turnieju. Drużynę przygotowała p. M. Jasińska. 

(źródło:  SP Łasin)

Wycieczka do Gdańska

Wczoraj klasy piąte pojechały na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Uczniowie zwiedzali zabytki, zoo, eksperymentowali. Pogoda choć chłodna, dopisała, uczniowie zadowoleni i zmęczeni po intensywnym dniu wrócili do domu.Wyjazd przygotowała p. B. Gizińska, p. A. Gaczyńska, opiekunami byli p. A. Bąk – Flatow i p. K. Olender. 

(źródło:  SP Łasin)

Wycieczka do Torunia

Klasa I c i klasa II a wyruszyły dziś na podbój Torunia. Odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, piekli pierniki, pokłonili się Kopernikowi na Rynku. Jak widać na zdjęciach dzieci zadowolone i zainteresowane atrakcjami. Wyjazd przygotowała p. W. Gajdus i p. I. Faltynowska, dodatkowo opiekę sprawowała p. E. Zakierska.

(źródło:  SP Łasin)