Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie

Biblioteka szkolna podjęła w tym czasie szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.
W dniach od 05.10 do 21.10 na dużych przerwach, w ramach akcji: „Przerwa z książką”, czytałyśmy uczniom klas I – III książkę pt.: „Gang Fajniaków”. Najmłodsi przychodzili do biblioteki, aby zapoznać się z postaciami znanego gangu oraz posłuchać o walce Fajniaków o lepszy, czysty świat wokół nas. Pomysł ten przypadł dzieciom do gustu. Na zakończenie, przy dźwiękach muzyki, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową karteczkę i Fajniaka do wklejenia.

(źródło: A. Bartnicka)

INFORMACJA!

Na schodach przed budynkiem szkoły, stanął pojemnik na prace uczniów, zeszyt ćwiczeń czy inne przesyłki, które dzieci lub rodzice chcą przekazać nauczycielom. Teraz o każdej porze można podejść przed budynek szkoły i przekazać pracę uczniów. Bardzo prosimy aby kartki, zeszyty ćwiczeń, czy książki wkładać do foliowych koszulek lub woreczków, aby nie były wilgotne i nie uległy zniszczeniu.

(źródło: SP Łasin)

#DzieciUcząRodziców

 10.11.2020r. uczniowie kl.3b również dołączyli do akcji “Dzieci uczą rodziców”. Uczestniczyli w  zajęciach przeprowadzonych z wykorzystaniem  materiałów udostępnionych przez organizatorów. Następnie zrealizowali online przygotowane zadania z lekcji “Młody Patriota”. Dodatkowo wykonały piękne prace plastyczne nawiązujące do Święta Niepodległości z uwzględnieniem symboli narodowych. W podziękowaniu za udział otrzymali dyplom.

(źródło: S. Kwiatkowska)

#DzieciUcząRodziców

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. W ramach akcji, w poniedziałek, 9.11.2020 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w 1lekcji online, której temat brzmiał: „Młody patriota”. Podczas zajęć dzieci przypomniały symbole narodowe, odczytały „Katechizm polskiego dziecka”, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, a także czym jest „patriotyzm”. Wykonały zaproponowane przez organizatorów zadania, a także wspólnie z rodzicami wykonały i przesłały zdjęcia z obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

(źródło: I. Barańska)