Łasin znów Polski

Klub Historyczny przybliżył dziś uczniom wiadomości związane z 100 Rocznicą Powrotu Pomorza i Kujaw do Ziem Polskich. Pojawiły się informacje dotyczące tego, co w tym czasie działo się w Łasinie, jacy ludzie działali na terenie Łasina i zapisali się na kartach jego historii.
Spotkanie zorganizowała p. A. Jankowska

Babcia i Dziadek Dzień Seniora

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

To  spotkanie pokoleń jest przykładem integracji, która wzmacnia rolę rodziny. Uczy dziecka właściwych postaw. Pokazuje, że Rodzina Wielopokoleniowa ma szczególną wartość.

(źródło:  M. Kuczek)

Ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców

21.01.2020 r. w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbył się w Cekcynie zajęliśmy 3 miejsce. Pierwsze dwa mecze z drużynami Lniana i Cekcyna przegraliśmy po ciekawych i wyrównanych meczach, w naszym ostatnim meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy zespół z Kamienia Krajeńskiego.
Gratulujemy chłopcom.
Opiekunem drużyny był p. A. Kowalczyk.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce –  Cekcyn
2 miejsce – Lniano
3 miejsce – Łasin
4 miejsce – Kamień Krajeński

List z Watykanu

Pod okiem p. B. Zdunek- Jaranowskiej nasi uczniowie przystąpili do napisania prac o Aniele Stróżu, na podstawie kazania papieża Franciszka o aniołach. Prace zostały wysłane do Watykanu. Wkład nauczyciela i uczniów został doceniony.
Poniżej zamieszczamy otrzymany list.

Uczymy się od Najlepszych!

Uczennice ze Szkolnego Koła Caritas, pod okiem przesympatycznych Pań: Elżbiety Stanowskiej, Józefy Bałdygi oraz Heleny Baranowskiej ze stowarzyszenia „Złota jesień”, poznawały  tajniki cukiernictwa. Nauka okazała się wyjątkowo owocna, bo  upiekłyśmy  aż 200 ciasteczek.

Serdecznie dziękujemy  za możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji.

(źródło:  M. Kuczek)

3 MINUTY NA URATOWANIE ŻYCIA!

Uczymy się pierwszej pomocy. We wtorek 14 stycznia klasy 6a i 6b na zajęciach z wychowawcą poznawały podstawy pierwszej pomocy. Niezwykłą i ważną lekcję przeprowadził z uczniami Pan Michał Zakrzewski, który jest zawodowym strażakiem i ma wykształcenie ratownika medycznego. Wykład połączony z pokazem bardzo zainteresował uczniów, którzy zadawali wiele pytań. Prowadzący chętnie spotka się jeszcze raz z uczniami, ale tym razem będą to zajęcia praktyczne.
Spotkanie zorganizowały: p. A Gaczyńska i p. B. Gizińska.

„Chłopcy z Placu Broni”

W dniu 14.01.2020r. klasy: Va i Vc wyjechały do grudziądzkiego teatru na sztukę ” Chłopcy z Placu Broni”. Spektakl był przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia. Scenariusz powstał na kanwie książki Ferenca Molnara. Wszystkim podobała się scenografia, gra aktorów i nowatorskie elementy w sztuce ( połączenie gry scenicznej i kadrów filmowych). Wycieczkę zorganizowały panie: Anna Gaczyńska i Marlena Kminikowska- Grzesiak. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Teresa Czyżak- Szram, p. Justyna Kotowska i p. Marlena Kminikowska- Grzesiak. Wycieczka do teatru wszystkim się bardzo podobała.