Zajęcia archeologiczne dla klas piątych

Od godziny 8.10 uczniowie wszystkich klas piątych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Patryka Banasiaka z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu.
Tematem zajeć było: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – dziedzictwo regionu kujawsko-pomorskiego.
Zajęcia zorganizowała p. A. Jankowska.

Obchody Dnia Pluszowego Misia

Dzisiaj wygrywają najmniejsze misie.
W każdej klasie nagrodę otrzymuje trzech uczniów, którzy przynieśli najmniejszego misia.
Wszyscy uczniowie wysłuchali audycji przez radiowęzeł, którą wraz z uczniami przygotowały: p. M. Rutkowska i E. Gizińska – Firlit.
Na holu parteru uczniowie mogą oglądać wystawę najróżniejszych gadżetów z misiem.

Bal Wszystkich Świętych

Dzisiejszego popołudnia i wieczoru w naszej szkole odbył się pierwszy od bardzo dawna bal – Bal Wszystkich Świętych
Podczas balu rozstrzygnięto plebiscyt na najciekawszy plakat o świętych.
I miejsce zdobyła klasa IVC
II miejsce zdobyła klasa VIII B
III miejsce zdobyła klasa VIII A
Gratulacje
Pomysłodawcą całej imprezy była Aniela Pawlikowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Wspomagali ją w całej organizacji członkowie SU, a także p. Teresa Czyżak – Szram i ks. M. Sokołowski.
Był to czas „do tańca i do różańca”

Kolorowa Jesień

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego ” Kolorowa jesień”:
Klasy pierwsze: I miejsce- Kacper Przytulski 1c, II miejsce- Alicja Radzymińska 1a, III miejsce- Filip Jakubowski 1b. Wyróżnienia: Ignacy Pawlikowski 1a, Jakub Wyżykowski 1a, Weronika Górnecka 1c, Marcelina Banacka 1c, Martyna Rysztak 1c.
Klasy drugie: I miejsce- Hubert Bronowski 2b, II miejsce- Antoni Paszkowski 2a, III miejsce- Anna Warachowska 2b. Wyróżnienia: Hanna Filbrandt 2b, Wojciech Piątek 2a, Julia Belzyt 2a.
Klasy trzecie: I miejsce- Zuzanna Grabowska 3a, II miejsce- Szymon Krysztowiak 3a, III miejsce Tomasz Kowalski 3a.

(źródło: SP Łasin)

Podsumowanie konkursu plastycznego „Jesienne drzewo”

W październiku 2022r., dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej odbywał się konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”.

Zadaniem konkursowym było  samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesienne drzewo według własnego pomysłu.