#SzkołaDoHymnu

W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna, na holach każdego piętra, odśpiewała Hymn Polski.
„Mamy niepodległą” to akcja w którą po raz kolejny włączyli się nasi uczniowie i wysyłają kartki o tematyce niepodległościowej.

(źródło:  SP Łasin)

#DzieciUcząRodziców

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”. Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej:
http://www.edu.crl.org.pl

(źródło:  SP Łasin)

„Szkoła Pamięta”

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich.
Przekraczając bramę cmentarza, nierzadko zapominamy, że znajdujemy się w miejscu szczególnym. Przy wejściu na nekropolie widnieje zazwyczaj regulamin odwiedzin tej wyjątkowej przestrzeni. Możemy w nim m.in. przeczytać, że cmentarz to miejsce „ciszy, zadumy i modlitwy”, któremu należy się szacunek.
Klasa IV b pod opieką wychowawczyni, w przeddzień tego szczególnego dnia, wybrała się na pobliski Cmentarz Komunalny. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca szacunku dla zmarłych oraz odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie w ciszy i skupieniu zapalili znicze na grobach osób, które zapisały się w historii Łasina, na grobach swoich bliskich, dawnych nauczycieli naszej szkoły oraz tych, o których miejscu spoczynku mało kto pamięta.

(źródło:  SP Łasin)