Łasin znów Polski

Klub Historyczny przybliżył dziś uczniom wiadomości związane z 100 Rocznicą Powrotu Pomorza i Kujaw do Ziem Polskich. Pojawiły się informacje dotyczące tego, co w tym czasie działo się w Łasinie, jacy ludzie działali na terenie Łasina i zapisali się na kartach jego historii.
Spotkanie zorganizowała p. A. Jankowska

(źródło:  SP Łasin)

 

Babcia i Dziadek Dzień Seniora

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. 

Uczniowie klas I-III, pod opieką nauczycieli: p. Iwony Faltynowskiej – scenariusz, reżyseria i scenografia oraz pomocników: p. W. Gajdus, p. E. Kawska, p. M.Kuczek i p. K. Wytych (mama uczennicy), przygotowali z wielkim zaangażowaniem prezentacje okolicznościowe. Były więc życzenia, wiersze, tańce oraz wspólne kolędowanie. Wszystkie występy okraszone były oprawą muzyczną. Dzieci wyraziły w ten sposób swoją wdzięczność dla seniorów, a dziadkowie podziękowali gromkimi brawami i obdarowali ciasteczkami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

To  spotkanie pokoleń jest przykładem integracji, która wzmacnia rolę rodziny. Uczy dziecka właściwych postaw. Pokazuje, że Rodzina Wielopokoleniowa ma szczególną wartość.

(źródło:  M. Kuczek)

Ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców

21.01.2020 r. w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbył się w Cekcynie zajęliśmy 3 miejsce. Pierwsze dwa mecze z drużynami Lniana i Cekcyna przegraliśmy po ciekawych i wyrównanych meczach, w naszym ostatnim meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy zespół z Kamienia Krajeńskiego.
Gratulujemy chłopcom.
Opiekunem drużyny był p. A. Kowalczyk.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce –  Cekcyn
2 miejsce – Lniano
3 miejsce – Łasin
4 miejsce – Kamień Krajeński

(źródło:  SP Łasin)

List z Watykanu

Pod okiem p. B. Zdunek- Jaranowskiej nasi uczniowie przystąpili do napisania prac o Aniele Stróżu, na podstawie kazania papieża Franciszka o aniołach. Prace zostały wysłane do Watykanu. Wkład nauczyciela i uczniów został doceniony.
Poniżej zamieszczamy otrzymany list.

(źródło:  SP Łasin)

Uczymy się od Najlepszych!

Uczennice ze Szkolnego Koła Caritas, pod okiem przesympatycznych Pań: Elżbiety Stanowskiej, Józefy Bałdygi oraz Heleny Baranowskiej ze stowarzyszenia „Złota jesień”, poznawały  tajniki cukiernictwa. Nauka okazała się wyjątkowo owocna, bo  upiekłyśmy  aż 200 ciasteczek.

Serdecznie dziękujemy  za możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji.

(źródło:  M. Kuczek)

3 MINUTY NA URATOWANIE ŻYCIA!

Uczymy się pierwszej pomocy. We wtorek 14 stycznia klasy 6a i 6b na zajęciach z wychowawcą poznawały podstawy pierwszej pomocy. Niezwykłą i ważną lekcję przeprowadził z uczniami Pan Michał Zakrzewski, który jest zawodowym strażakiem i ma wykształcenie ratownika medycznego. Wykład połączony z pokazem bardzo zainteresował uczniów, którzy zadawali wiele pytań. Prowadzący chętnie spotka się jeszcze raz z uczniami, ale tym razem będą to zajęcia praktyczne.
Spotkanie zorganizowały: p. A Gaczyńska i p. B. Gizińska.

(źródło:  SP Łasin)

„Chłopcy z Placu Broni”

W dniu 14.01.2020r. klasy: Va i Vc wyjechały do grudziądzkiego teatru na sztukę ” Chłopcy z Placu Broni”. Spektakl był przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia. Scenariusz powstał na kanwie książki Ferenca Molnara. Wszystkim podobała się scenografia, gra aktorów i nowatorskie elementy w sztuce ( połączenie gry scenicznej i kadrów filmowych). Wycieczkę zorganizowały panie: Anna Gaczyńska i Marlena Kminikowska- Grzesiak. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Teresa Czyżak- Szram, p. Justyna Kotowska i p. Marlena Kminikowska- Grzesiak. Wycieczka do teatru wszystkim się bardzo podobała.

(źródło:  SP Łasin)