Gala rozdania statuetek

Wielka gala rozdania statuetek laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jacek Wiśniewski – nasz laureat z fizyki ze statuetką. Kurator kierował również serdeczne podziękowania do nauczyciela opiekuna, Pana Zdzisława Eichler.

(źródło:  SP Łasin)

Drzwi Otwarte Szkoły

Jutro kończy się rekrutacja uczniów do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Aby pokazać przyszłym uczniom szkołę, zorganizowaliśmy Drzwi Otwarte. Dzieci i ich rodzice obejrzeli na powitanie przedstawienie o wiośnie, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, obejrzały sale lekcyjne, a na zakończenie brały udział w mini pokazie zajęć Małego Mistrza. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu pań: Sylwii Paszkowskiej- Zająkała, Małgorzaty Uniatowskiej, Kamili Kałużnej, Anny Firlit, Stefanii Kwiatkowskiej, Ireny Barańskiej.

(źródło:  SP Łasin)

Biegi przełajowe w Świeciu nad Osą

W sobotę odbyły się gminne eliminacje, a dziś przyszedł czas na powiatowe zawody Drużynowe i Indywidualne w biegach przełajowych, które odbyły się w Świeciu nad Osą.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy kl. 4, chłopcy kl 5-6 i chłopcy kl 7-8 i gimnazjum. Oraz dziewczęta starsze.Indywidualnie w kategoriach młodszych dziewcząt nasza szkole reprezentowały: z kl. 4 Wiktoria Kaszubska , kl 5-6 Ania Marszałek. Wyniki drużynowe jeszcze nie są znane. Indywidualnie Michał Filbrandt zajął 3 miejsce. Gratulacje 

(źródło:  SP Łasin)

Przepiękne kartki świąteczne

Niewielkimi krokami zaczynają zbliżać się Święta Wielkanocne. Dlatego na biurku u p. dyrektor pojawiły się przepiękne kartki świąteczne, które własnoręcznie zrobiła p. Marlena Kminikowska – Grzesiak. Kartki z życzeniami powędrują do wszystkich instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.
Za wykonanie tych przepięknych kartek serdecznie dziękujemy.

(źródło:  SP Łasin)

Biegi przełajowe

Dzisiaj, w sobotnie przedpołudnie, odbyły się w Łasinie gminne zawody w biegach przełajowych. Zawody wyłoniły drużyny i indywidualnych zawodników, którzy będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się w czwartek 28 marca w Świeciu nad Osą. 
Drużyna naszych chłopców z klasy 4, 5 i 6 jedzie na zawody, indywidualnie zakwalifikowały się: Wiktoria Kaszubska z 4 a i Ania Marszałek z 7 a. W starszej kategorii wiekowej jadą wszyscy nasi reprezentanci. Gratulacje. Pogoda i kondycja dopisała. Naszymi uczniami opiekowały się: p. Justyna Kotowska, p. Anna Bąk – Flatow i p. Anna Firlit.

(źródło:  SP Łasin)

Klasy I – III witają wiosnę

Atrybuty Wiosny: słońce, deszczyk, wiatr ☀ ☔ 🍃 Wszystko to znalazło się w kolorowym przedstawieniu na powitanie wiosny. Uczniowie klas III i II C okazali się wspaniałymi aktorami. Spotkanie przebiegało pod okiem p. Sylwii Paszkowski – Zająkała, Małgorzaty Uniatowskiej, Kamili Kałużnej. Podczas imprezy zostały rozdane nagrody w Konkursie Matematycznym przygotowanym przez p. Iwonę Faltynowską i Wiolettę Gajdus. Wszystkim Paniom serdecznie dziękujemy.

(źródło:  SP Łasin)