„I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

Pomóż Mikołajowi spełniać marzenia!

Szkolne Koło Caritas
zaprasza do udziału w akcji charytatywnej:
„I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
Przygotuj paczkę dla dziecka ( na przykład: zabawki, przybory szkolne, słodycze,…)
lub dla starszej osoby (na przykład: ciepłe skarpetki, art. spożywcze z długim terminem,…)
Akcja trwa do 13 grudnia.
Paczki proszę przynieść do sali 109.

(źródło:  M. Kuczek)

Chór CANTIAMO koncertuje

Dnia 21 listopada grupa naszego szkolnego chóru dziecięco – młodzieżowego Cantiamo wyjechała na otwarcie wystawy uczniów Branżowej Szkoły I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 Grudziądzu. Otwarcie wystawy miało miejsce w Bibliotece Miejskiej – Filia nr 13 w Grudziądzu. Chór, który przygotowała p. Marlena Kminikowska – Grzesiak wzruszająco wykonał trzy utwory. Publiczność przyjęła występ z aplauzem a chórzystom bardzo podobała się wystawa, którą wystawiła grudziądzka artystka p.Joanna Zasada. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek przygotowany przez dyrekcję p. Mariolę Sokołowską. Chórzyści dziękują Pani kierownik Biblioteki Miejskiej – Aleksandrze Szymczyk za ciepłe przyjęcie i zorganizowanie tego pełnego wrażeń wieczoru.

(źródło:  SP Łasin)

Próbna ewakuacja

W piątek, 22 listopada o godzinie 12:00 odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. Uczniowie wraz z nauczycielami i personelem zebrali się w sali gimnastycznej. Akcja przebiegła sprawnie i bez paniki.  Na teren szkoły przybyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przeprowadzonej kontroli budynku przez strażaków, alarm został odwołany. Uczniowie wrócili na lekcje. Była to  pouczająca i ważna lekcja zachowania się w trudnych sytuacjach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

(źródło:  SP Łasin)

21 listopada Dzień Życzliwości 

W szkole od samego rana rządziły dzieci i ich uśmiechy. W wejściu do szkoły witały słodyczami. Na ubraniach królował kolor żółty.
O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele brali udział w spotkaniu zorganizowanym właśnie po to, by świętować ten dzień i uświadomić sobie, że życzliwość powinna towarzyszyć nam każdego dnia. Spośród uczniów poszczególnych klas, w tajnych głosowaniach wyłoniono najżyczliwsze osoby z każdej klasy. Uczniowie Ci na forum społeczności szkolnej odebrali nagrody.
Nad wesołym i życzliwym przebiegiem dnia czuwały: p. A . Jasińska – Zająkała. P. M. Mischke, p. W. Gajdus, p. I. Faltynowska i p. E. Kawska.

(źródło:  SP Łasin)

#SKS#

Dnia 16 listopada w Szkole Podstawowej w Łasinie odbył się gminny turniej w piłkę siatkową. Uczestniczyli w nim uczniowie programu #SKS# z gminy Łasin, oraz wszyscy chętni. Było dużo emocji, oraz dużo dobrej zabawy. Jak widać na zdjęciach frekwencja dopisała. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział. Spotkanie zorganizowała p. A. Bąk – Flatow i J. Kotowska.

(źródło:  SP Łasin)