Łasin pamięta o Wielkim Rodaku

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas, przygotowali audycję na cześć Jana Pawła II.

Ania i Amelia zaśpiewały Barkę, natomiast Wiktoria, Marysia, Gabrysia oraz Radek przedstawili nam życiorys Papieża.

Audycję ubogaciły piosenki „Kochamy Cię Janie Pawle II”  i „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

(źródło: M. Kuczek)

Do świetlicy zawitała jesień

Uczniowie z klas I-III, podczas pobytu w świetlicy szkolnej, zainspirowani literaturą oraz filmikami o jesieni, przystąpili do wykonywania prac plastycznych tematycznie związanych z jesienią.

Były to grzybki, śmieszne dynie, winogrona, jabłka, kosz pełen warzyw oraz kolorowe drzewa. Prace powstały z użyciem różnych technik plastycznych: wydzieranka, rysunek kredką, składanie papieru – origami, wyklejanka.

Z wyżej wymienionych prac wykonano wystawkę pt. „Dary jesieni”.

Ponadto w świetlicy pojawiły się jeże, oczywiście takie z papieru 😀 . Tu również wykonano wystawkę z prac wykonanych przez dzieci pt. ”Przyszły do nas jeże, jeżyki…”

(źródło: K. Kałużna)

Sztafetowe biegi przełajowe – eliminacje gminne.

Dnia 3.10. 3020 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy w sztafetowych biegach przełajowych.

Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 2 miejsce, zwyciężyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zawdzie.

Chłopcy z naszej szkoły zajęli 1 miejsce i będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się już w przyszłym czwartek.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

(źródło: SP Łasin)