Szkolne Koło Caritas 2018/2019

 

 

Wolontariusze w roku szkolnym 2018/2019
Bartkowska Wiktoria, Bonna Julia, Ciernicki Arkadiusz, Czarnik Natalia, Domeracka Julia, Dudzik Nadia, Flatow Paweł, Górnecka Justyna, Jabłońska Joanna, Janowski Kacper, Kępińska Katarzyna, Kleczkowski Ksawery, Kruszewski Jakub, Kubińska Ewa, Marszałek Anna, Marszałek Martyna, Merholc Monika, Mischke Weronika, Mulewska Aleksandra, Olszewska Nikola, Statek Weronika, Suszyńska Oliwia, Szałkowska Martyna Ślawska Gabrysia, Zakrzewska Iza, Zatorska Wiktoria, Zielaskiewicz Kamil, Ziółkowska Marika, Żołnowska Martyna

Działalność koła

 

Pomaganie jest dziecinnie proste!

Ponad 30 wolontariuszy, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymali podziękowania od Jurka Owsiaka i Marka Czarnucha (szef sztabu WOŚP w Łasinie).

Pomaganie naprawdę okazało się dziecinnie proste, bowiem wystarczył tylko uśmiech  i w puszkach pojawiło się  38 tysięcy zł.

(źródło:  mgr M. Kuczek)

Pomagamy Nikoli Lewandowskiej

W październiku i listopadzie odbyła się zbiórka pieniędzy do słoików. Do akcji włączyły się wszystkie klasy. Współpracowaliśmy z Radą Rodziców SP Łasin i sołectwem  z Salna. Uzbierano 2.581,92 zł.

W listopadzie SKC rozprowadzało Cegiełki życia i kwestowaliśmy do puszek, współpraca z MGOKiS. Po koncercie charytatywnym, dyrektor MGOKiS w Łasinie p. Marek Czarnuch przekazał na konto Nikoli kwotę 12.633,77 zł.

Wszystkie klasy I-III oraz IV a p. M. Kminikowskiej – Grzesiak i Va p. B. Gizińskiej, przygotowały piękne kolorowe życzenia dla Nikoli, które podczas koncertu charytatywnego zostały wręczone solenizantce.

 

W tym morzu kartek są też nasze z Łasina  🙂

(źródło:  mgr M. Kuczek)


Daj Włos!

    

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.  Włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Instrukcja ścinania włosów

Oświadczenie

     W naszej szkole znalazły się odważne osoby, które podarowały włosy chorym osobom:

Oliwia Pławińska kl. IIB 

Oliwia Wolska VIIIb

Ola Herzberg Va

Nicola Mroczkowska Va

Natalia Włodarczyk Va

Anastazja Żurawska Gimnazjum

 

W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Czekamy na kolejne  osoby !!!

(źródło:  mgr M. Kuczek)