„Moja Ojczyzna”

W czwartek, 8 listopada 2018 r., w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci klas Ia i Ib, które należą do koła teatralnego, zaprezentowały  uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej, przygotowany  pod kierunkiem pań: I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej,  montaż słowno – muzyczny pt. „Moja Ojczyzna”. Znalazły się w nim wiersze i piosenki patriotyczne oraz prezentacja dotycząca symboli narodowych, a wszystko osadzone w biało – czerwonej scenerii. Podczas apelu wszyscy obecni odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, co było jednocześnie próbą generalną przed jutrzejszym biciem „Rekordu dla Niepodległej”. Na zakończenie ogłoszony został konkurs plastyczny zainspirowany słowami śpiewanej przez dzieci piosenki „Bo moje miasto, bo moja wioska, to Polska, to Polska, to Polska”.

(źródło: mgr I.Barańska)