Zimowo i bezpiecznie

Uczniowie klasy II a i II b, przypomnieli dziś wszystkim dzieciom klas I-III, o czym należy pamiętać w czasie ferii zimowych, aby było bezpiecznie.
W trakcie występów pojawili się piesi w kamizelkach odblaskowych, którzy korzystali z przejścia dla pieszych.
Spotkanie przygotowała p. I. Barańska i S. Kwiatkowska

Chór szkolny Cantiamo, zaśpiewał w Urzędzie Miasta i Gminy w Łasinie

Dnia 20.01.2020r., chór szkolny Cantiamo, zaśpiewał w Urzędzie Miasta i Gminy w Łasinie, a dzieci z klasy Ic i z klasy VIIa recytowały wiersze. Koncert Noworoczny przygotowały panie: Marlena Kminikowska -Grzesiak, Małgorzata Uniatowska i Anna Gaczyńska. Na zakończenie koncertu dzieci otrzymały słodki upominek z rąk Pana Burmistrza.

Bezpieczne ferie – biblioteka informuje

Przed nami długo oczekiwany wypoczynek zimowy. Aby był to mile spędzony czas, musimy zadbać o własne bezpieczeństwo. W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała propozycje bezpiecznych zachowań, które znajdziecie na plakacie przy wejściu do biblioteki oraz wystawkę składającą się z informacji o konieczności przestrzegania odpowiednich zasad postępowania w różnych sytuacjach. Całość ozdobiona została pracami plastycznymi wykonanymi przez naszych uczniów. Znajdziecie tu również książki tematycznie związane z zimą.

Łasin znów Polski

Klub Historyczny przybliżył dziś uczniom wiadomości związane z 100 Rocznicą Powrotu Pomorza i Kujaw do Ziem Polskich. Pojawiły się informacje dotyczące tego, co w tym czasie działo się w Łasinie, jacy ludzie działali na terenie Łasina i zapisali się na kartach jego historii.
Spotkanie zorganizowała p. A. Jankowska