Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

GALA • EDUKACJA • KULTURA • SZTUKA • SPORT ŁASIN 2020

Miło nam poinformować, że podczas dzisiejszej GALI, praca i zdolności naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:
Filip Piasecki z kl. 5c
Nikola Gościnna z kl. 5c
Mikołaj Gajewski z kl. 7b
Małgorzata Wiśniewska z kl. 5a
Adam Niedzin z kl. 5a
Zawacki Jacek z kl. 8b
Gratulujemy!

Musimy pamiętać o tym, że za sukcesami dzieci stoją rodzice i nauczyciele, serdecznie im dziękujemy.

Dzień Dinozaura w klasie II c

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego. Była to wspaniała okazja, by spędzić ten dzień całkiem inaczej i przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Pomógł nam w tym Detektyw Pozytywka, z którym rozwiązywaliśmy różnorodne zagadki. Najlepszej grupie detektywów udało się ułożyć dwa szkielety dinozaurów.

(źródło:  I. Faltynowska)