Wycieczka do Torunia – klasa III A

20 kwietnia 2022 roku klasa 3a była na wycieczce w Toruniu. Program wyjazdu był bardzo napięty. Po podróży z Łasina dzieci uczestniczyły najpierw w warsztatach chemicznych „Pracownia kolorowych eksperymentów” w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Wszyscy następnie dotarli do Toruńskiego Planetarium, gdzie uczniowie wraz z opiekunami z zainteresowaniem obejrzeli seans ” Kolorowy Kosmos”. To jednak nie był koniec atrakcji. O godz. 13.00 wszyscy przeszli do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie dzieci przygotowały samodzielnie piękne, pachnące i wyjątkowe pierniki oraz zwiedziły Muzeum. W drodze powrotnej wszyscy posilili się w restauracji. Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu wycieczki czuwały panie: E. Kawska oraz A. Janiuk.
Wyjazd zorganizowała wychowawczyni p. S. Paszkowska – Zająkala.