Innowacja czytelniczo – patriotyczno – wychowawcza w klasie IVA

Innowacja czytelniczo – patriotyczno – wychowawcza w klasie IVA- ” Wielcy Polacy – Maria Curie-Skłodowska i Fryderyk Chopin”
Przez cały miesiąc maj klasa IV A na lekcjach j. polskiego i godzinie wychowawczej, poznawała wielkie, polskie postacie M. C. Skłodowską i F. Chopina. Celem innowacji było przybliżenie życia i twórczości tych Polaków, którzy musieli emigrować do innych krajów aby móc żyć, pracować i tworzyć. Innym celem innowacji było wytworzenie umiejętności pracy w grupie wśród uczniów.
Punktem wyjścia była wycieczka do Żelazowej Woli i Warszawy, gdzie uczniowie poznali miejsce urodzenia F. Chopina oraz dom w którym żyła M. C. Skłodowska. Na lekcjach uczniowie wykonywali plakaty o miejscach odwiedzonych podczas wycieczki. Wykonali portfolio o życiu M. C. Skłodowskiej, poznali poezję opisującą muzykę Chopina. Po omówieniu wszystkich zagadnień nastąpiła ocena pracy poszczególnych grup i krótkie sprawdzenie wiadomości. Na jednej z lekcji j. polskiego gościli rodzice, była to tzw. lekcja otwarta.