#Tydzieńdlaprofilaktykichoróbzakaźnych

W naszej szkole trwa „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. W ramach tej akcji w dniu wczorajszym gościliśmy p. Krystynę Murawską pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grudziądzu, która podczas zebrania z rodzicami, przekazała istotne informacje dotyczące profilaktyki i szczepień ochronnych dzieci.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4a, 4b i 4c wraz z wychowawczyniami, brali udział w przemarszu ulicami Łasina, wstępując po drodze do sąsiednich instytucji. Celem przemarszu było udostępnienie mieszkańcom miasta, ulotek związanych z profilaktyką i szczepieniem dzieci, osób dorosłych i seniorów na grypę, odrę, ksztusiec, COVID, WZW.
Pozostali uczniowie wysłuchali, podczas godziny wychowawczej, wystąpienia higienistki szkolnej p. Justyny Bittner, która przekazała uczniom podstawowe informacje dotyczące profilaktyki najczęściej występujących chorób zakaźnych.