Wyjazd do Teatru w Grudziądzu

19 października 2022r. uczniowie klas 2a i 2 b pod opieką p. I. Barańskiej, p. S. Kwiatkowskiej i p. K. Kałużnej wybrali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl pt.” Pinokio”.
Uczniowie mogli zobaczyć jak wystrugany w pracowni przez majstra Dżepetta pajac sprawia kochającemu go ojcu mnóstwo kłopotów i zmartwień. Nieposłuszny, egoistycznie nastawiony do życia Pinokio, słuchając złych doradców i fałszywych pochlebców, zszedł na złą drogę, wplątując się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje. Na własnej skórze doświadczył, że samolubność, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Przemiana Pinokia we wrażliwego i dobrego chłopca, pokazała dzieciom, że wszystko można zmienić w swoim zachowaniu, jeśli tylko się chce.