24 lutego – w rocznicę wybuchu wojny
w Ukrainie

„24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To tragedia, którą trudno zrozumieć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Temat jest im jednak dobrze znany, bo w wielu klasach w sąsiednich ławkach zasiedli uczniowie z Ukrainy. Teraz nadarza się okazja, by wspólnie wyrazić sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie za sobą niesie”
„Niech dziecięcy apel o pokój po polsku i ukraińsku zabrzmi w szkołach w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie! Niech połączy wspólną myślą wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, społeczność polską i ukraińską” – apeluje Koalicja Sztuka Uczenia i zachęca szkoły w całej Polsce do przyłączenia się do tej inicjatywy.
Drodzy uczniowie – przyłączcie się do tej inicjatywy muzycznego protest – songu
przeciw przemocy w Ukrainie i na świecie.

DRZEWO POKOJU
sł. Ewa Skarżyńska muz. Mariusz Matuszewski