Pasowania klas pierwszych
na czytelnika biblioteki szkolnej

9 marca 2023r., uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie podczas którego uczniowie wykonywali  zadania interaktywne  tematycznie związane z książką, postaciami z bajek, a także biblioteką. Po uroczystym pasowaniu, którego dokonała p.Barbara Mrozek,  klasy otrzymały pamiątkowy dyplom oraz do  wklejenia kserówkę z tekstem przysięgi. Uczniowie zaś dostali zakładki do książek, które wykonały dzieci na zajęciach świetlicowych. Uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy  IIIb: Zuzia Kondracka, Lena Stręk oraz Dominik Aniołkowski wraz z dziewczynkami z kl. IIb: Lucyną Brodzińską  i Zosią Zientarską. Nad całością czuwała p. Kamila Kałużna.

(źródło: K. Kałużna)