„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 23 marca 2023 roku odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przebiegające pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Zosia Zakrzewska
2. Szymon Hinz
3. Nikodem Bzdawka
4. Sebastian Pilcek
5. Radosław Dorawa
6. Filip Zawacki
W pierwszej grupie wiekowej Zosia Zakrzewska zajęła drugie miejsce.
W drugiej grupie wiekowej Filip Zawacki zajął pierwsze miejsce.
24 kwietnia 2023r. Zosia Zakrzewska i Filip Zawacki będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.