Pamiętamy o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Z okazji zbliżających się wakacji uczniowie klas drugich, pod okiem swoich wychowawczyń: p. I. Barańskiej i S. Kwiatkowskiej, przygotowali i przedstawili audycję przez radiowęzeł. Dotyczyła ona bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych . Przed nami podróże w różne miejsca, wakacyjne przygody. Dzieci przestrzegały swoich kolegów i koleżanki z klas 1-3 przed czyhającymi na nie zagrożeniami. Rady odpowiednich zachowań dotyczyły pobytu nad wodą, w domu, w lesie, w górach, na drodze. Wszystkie są ważne i trzeba je przestrzegać, aby czuć się bezpiecznie. Niech słowa wiersza dla przypomnienia zostaną w naszych głowach:

Głowa nie jest od parady
I służyć Ci musi dalej
Dbaj więc o nią i osłaniaj,

Kiedy słońce pali.

Płynie w rzece woda,
Chłodna, bystra, czysta.
Tylko przy dorosłych

Z kąpieli korzystaj

Jagody nieznane,
Gdy zobaczysz w borze,
Nie zrywaj! Nie zjadaj,

Bo zatruć się możesz.

Biegać boso – przyjemnie,
Ale ważna rada:
Idąc na wycieczkę

Dobre buty wkładaj.

Na koniec, z nutką wakacyjnej piosenki uczniowie życzyli wszystkim udanego wypoczynku i słonecznych wakacji.