Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – podsumowanie

Biblioteka szkolna podjęła w tym czasie szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole.
1. W dniach od 09.10 do 13.10 na dużych przerwach, w ramach akcji: „Przerwa z książką”, nauczyciele biblioteki czytali uczniom klas I – III książkę: „Gang Mocniaków”. Najmłodsi przychodzili do biblioteki, aby poznać przygody i perypetie bohaterów. Propozycja ta przypadła dzieciom do gustu. Niektórzy uczniowie przychodzili do czytelni ze swoimi pluszakami – Mocniakami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w czytaniu, chętnie odpowiadając na zadawane pytania.
2. W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowałyśmy dla uczniów klas VII – VIII grę biblioteczną pt.:„Jak dobrze znasz Mitologię?”. Trzyosobowe reprezentacje klas musiały wykonać poszczególne zadania. Uczniowie dysponowali telefonami komórkowymi, gdyż jedno zadanie wymagało zeskanowania kodu QR. Gracze mogli korzystać również z „Mitologii” Jana Parandowskiego. Do zwycięstwa liczył się czas wykonania zadań oraz ich poprawność.
Oto wyniki:
I miejsce – kl. VIIb w składzie: Maja Uszler, Faustyna Jaranowska, Julia Cybulska
II miejsce – kl. VIIa w składzie: Aleksandra Borkowska, Mateusz Kępiński, Wojciech Miedziejko
II miejsce – kl. VIIIa w składzie: Aleksandra Kaźmierczak, Kamila Kochalska, Lidia Falkowska
III miejsce – kl. VIIIb w składzie: Anna Angowska, Agata Ewertowska, Aleksander Filbrandt
IV miejsce – kl. VIIc w składzie: Aleks Kopciński, Szymon Giese, Alan Wypij
3. W październiku odbył się też konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III: „Ilustracja do ulubionego wiersza Jana Brzechwy”. Wpłynęło aż 69 prac. Jury miało bardzo trudne zadanie ze względu na ilość prac i zastosowanie ciekawych technik plastycznych. Po długich naradach zostały wybrane zwycięskie prace. Oto ich autorzy: Aleksander Giełażyn, Jakub Marciniak, Alan Ziętarski, Antoni Kuca, Aleksander Klonowski, Antoni Szczepański, Mikołaj Sternicki, Kornel Domeracki, Maria Janiszewska, Maja Kowalczyk, Hanna Filbrandt.
Gratulujemy!
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.
4. Uczniom klas IV-VI biblioteka zaproponowała konkurs czytelniczo – plastyczny: „Pudełko z opowieścią”. Wpłynęło 10 prac, wszystkie na wysokim poziomie. Oto wyniki konkursu:
I m. – Emilia Filbrandt – kl. IVb, Piotr Malinowski – kl. Vc
II m. – Oskar Kukliński – kl. IVb, Marcel Rysztak – kl. Vc
III m. – Oliwier Jejorski – kl. IVb, Szymon Krysztofiak – kl. IVa
wyróżnienia: Alicja Grochocka – kl. IVb, Julia Grochocka – kl.VIc, Oliwia Latek – kl. VIc, Oliwia Preissing – kl.Vb.
5. Biblioteka zaproponowała również całej społeczności szkolnej układanie puzzli. Uczniowie chętnie przychodzili na przerwach, aby dołożyć chociaż kilka elementów i mieć swój udział w efekcie końcowym.
Zapraszamy do czytelni i zachęcamy do obejrzenia wystawki z nagrodzonymi
w konkursach bibliotecznych pracami.