Pasowanie na Świetliczaka

17 listopada 2023r. uczniowie z klasy 1a, 1b i 1c uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Świetliczaka. Dzieci podczas spotykania wysłuchały piosenkę napisaną przez Lucynę Brodzińską, Milenę Kerstein oraz Zofię Zientarską, a muzykę skomponowała pani Małgorzata Mischke. Kolejny etap pasowania to zadania, zabawy oraz konkurencje m.in rozwiązywanie zagadek czy interaktywne memory. Wykonywały zadania sprawnościowe oraz pokazały jak potrafią współpracować w grupie. Zatańczyły do piosenek „Gimnastyka dobra sprawa” oraz „Guli, guli ram sam sam”. Na zakończenie zadań zostali poddani ostatniej próbie – zjedzenia cytrynki  „Kawałek cytrynki, ale proszę – bez skwaszonej minki!”. Na końcu dzieci zapisane do świetlicy złożyły uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor Elżbieta Zakierska i pani wicedyrektor Dorota Rusoń dokonały aktu pasowania na świetliczaka. Uczniowie pasowani otrzymali pamiątkowy medal.
Spotkanie poprowadzili uczniowie z klas trzecich: Lucyna Brodzińska, Zofia Zientarska. W jury zasiedli: Milena Kerstein, Maciej Jabłoński, Antonio Paszkowski oraz Marcel Rydzyński, a asystentką była Hanna Filbrant.
Nad całością uroczystości czuwała pani Katarzyna Kuhn, nauczyciel pracujący w Małej Świetlicy. Całą uroczystości przebiegała w bardzo miłej atmosferze.
Słodycze, które otrzymały dzieci podczas pasowania, zostały ufundowane przez Radę Rodziców, serdecznie dziękujemy za słodki prezent.