Teatralny wyjazd klas trzecich

Uczniowie klas trzecich pojechali dziś do Teatru w Grudziądzu na przedstawienie pt.”Opowieść wigilijna”. Dzieci miały okazję cieszyć się piękną sztuką na temat szczęścia człowieka i wartości ludzkiego życia. Przedstawienie pokazało głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Był on samotnikiem nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W spektaklu powtórzyła się stara prawda, że pieniądze szczęścia nie dają. Prawdziwe szczęście człowieka polega na tym, że jest on otoczony przez ludzi, którzy obdarzają go miłością i szacunkiem. Wyjazd tematycznie pięknie skomponował nam się z Dniem Życzliwości.
Po sztuce teatralnej odwiedziliśmy ulubioną restaurację dzieci. Opiekunami wyjazdu były: p S.Kwiatkiwska, p.I.Barańska, p. D.Łukaszewska.