Może któryś z pierwszoklasistów zostanie lekarzem weterynarii?

W ramach omawiania bloku tematycznego dotyczącego zwierząt domowych i opieki nad nimi, dnia 21 listopada 2023 r. uczniowie klasy
1 b oraz Martynka Jejorska, wybrali się w odwiedziny do gabinetu weterynaryjnego Pana Grzegorza Więckowskiego w Łasinie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie uczniom, że zwierzęta tak, jak ludzie są żywymi istotami, które też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia. Pan Grzegorz, opowiedział o sposobach pielęgnacji zwierząt. Dzieci poznały urządzenia medyczne potrzebne do badania zwierząt, min. stetoskop oraz mikroskop i przez niego mogły zobaczyć w powiększeniu zwykły włos ludzki, widziały też stół do zabiegów. Przy okazji tej wizyty, skorzystaliśmy z uprzejmości p. Małgorzaty Więckowskiej, która pokazała i omówiła akcesoria dla zwierząt takie, jak np. miski, smycze, legowiska, transportery do przenoszenia zwierząt, no i oczywiście zabawki oraz karmy mokre i suche, które znajdują się w sklepie zoologicznym. Serdecznie dziękujemy za cenne informacje.
Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Panu weterynarzowi dyplom podziękowania. Na uczniów również czekała słodka niespodzianka od Państwa Więckowskich.
Opiekunami były: p E. Gizińska-Firlit, p. M. Rutkowska.