Zaelektryzowani w naszej szkole

11 kwietnia naszą szkołę odwiedził animator z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, który przeprowadził pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych. Niecodzienne zajęcia były bardzo interesujące i wybuchowe. Prowadzący przybliżył wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki w prosty i atrakcyjny sposób – zrozumiały dla wszystkich, połączył elementy humorystyczne i edukacyjne zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Pokaz obfitował w wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił wysokość ich głosu podczas próby mówienia. Wszyscy mogli bezpośrednio zaobserwować zjawisko wystrzałowego spalania wodoru z kolorowymi piłeczkami, wrzenia ciekłego azotu, interesującym eksperymentem była „paląca się dłoń”. Atrakcją były również „czarodziejskie okulary”, które ukazywały świat „do góry nogami”. Uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas.
To było naprawdę pasjonujące spotkanie!