Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej -audycja 23.04.2024
To nie jest tak, że historia ma swój bieg i odchodzi w niepamięć. Narodowa pamięć jest dobrem najwyższym. Wplata się w historię cieniami poległych i wyrasta z jeszcze żyjących uczestników walki, spotykanych wśród nas. Historia i dzieje narodu mają być źródłem nauki, aby to, co było złe, naprawić, a to co dobre, uszlachetniać. Dzisiaj mamy obowiązek pielęgnowania tego wszystkiego, co się zdarzyło, z czego wyrastamy, co było krwią, bliznami i cierpieniem, co było radością. To wszystko musimy włączyć w teraźniejszość i w dążenie do przyszłości i to czynimy po przez tę audycję, którą przygotowali uczniowie klas siódmych: Maja Uszler, Zuzanna Rusoń, Zuzanna Brodzińska i Wojciech Warachowski oraz Agata Kruszewska z klasy szóstej. Udział wzięli też uczniowie z koła muzycznego pod kierunkiem pani Małgorzaty Mischke. Nad całością czuwała Bernadeta Zdunek-Jaranowska.