Dbamy o zęby

Dnia 3 czerwca uczniów edukacji wczesnoszkolnej odwiedziła pani higienistka szkolna. Celem wizyty była rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani Justyna opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci obejrzały filmik pt. “Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, następnie dowiedziały się jakie pokarmy dobrze służą zębom, a jakie je niszczą, dowiedziały się również, co to próchnica i jaki ma wpływ na zęby mleczne jak i stałe. Pani Justyna pokazała modele demonstracyjne zębów: siekaczy i zębów trzonowych oraz narzędzia stomatologiczne i nici dentystyczne. Na zakończenie dzieci dostały od pani higienistki kolorowanki z serii „Zdrowe nawyki to zdrowe zęby”. Teraz już wszyscy wiedzą, jak należy dbać o zęby. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno uczniowie wykorzystają w praktyce.

(źródło: SP Łasin