Wycieczka klasy IIa do Torunia

W czwartek, 13 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy 2a wraz z panią Sylwią Paszkowską -Zająkała i panią Agnieszką Jasińską -Zająkała, udali się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzili Ogród Zoobotaniczny, który posiada 225 letnią historię. Ogród ten jest najmniejszą tego typu placówką w Polsce i jedyną łączącą w sobie walory ogrodu zoologicznego i botanicznego. Dzieci, spacerując po ogrodzie, mogły obejrzeć ponad 250 sztuk zwierząt, reprezentujących ok. 100 gatunków. Następnie wszyscy udali się do Teatru ” Baj Pomorski ” na przedstawienie o Kopciuszku. Po teatrze, spacerując pięknymi uliczkami Torunia, dotarliśmy do Muzeum Etnograficznego, w którym uczniowie mogli obejrzeć stare, drewniane chaty wiejskie z przełomu XVIII, XIX wieku. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń.