Wycieczka do Poledna

We wtorek, 4 grudnia 2018 roku,  uczniowie klas trzecich oraz 2 c edukacji wczesnoszkolnej, wraz ze swoimi wychowawczyniami, udali się do małej miejscowości Poledno, która leży na krańcu Pojezierza Pomorskiego, pomiędzy Bydgoszczą i Grudziądzem.

W Polednie, na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo – parkowego, dziecizwiedzały wystawę edukacyjno – przyrodniczą, na której,  w otoczeniu podobnym do naturalnych warunków, znajdują się zwierzęta prawie ze wszystkich kontynentów. Gra świateł i dźwięki dzikiej przyrody sprawiły, że wszystko nagle ożyło. Zwiedzającym towarzyszyły głosy znanych aktorów, którzy opowiadali o życiu zwierząt i ich naturalnych warunkach bytowania. Uczniowie przeżyli niespotykaną przygodę.   Z pewnością jeszcze tam wrócimy!

Wycieczkę zorganizowały panie: Kamila Kałużna, Małgorzata Uniatowska oraz Sylwia Paszkowska – Zająkała.

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała)