Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka.

Tym razem, mikołajkowe świętowanie w klasach edukacji wczesnoszkolnej, odbyło się 7 grudnia, ponieważ w ciągu trzech ostatnich dni, gimnazjaliści zmagali się z próbnymi egzaminami. Od samego rana z każdej strony kręciły się po holu i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.Wszyscy z niecierpliwością czekali na najważniejszego gościa.

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała)

Zanim przybył Mikołaj, dzieci obejrzały występy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy 3 a i 2 c, pod kierunkiem pani Kamili Kałużnej i Sylwii Paszkowskiej – Zająkała. Następnie wszyscy wspólnie, śpiewając piosenkę, zaprosili Mikołaja!

I Mikołaj przybył! Z wielkim wózkiem pełnym prezentów. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Dzieci zapewniły Mikołaja, że były przez cały rok bardzo grzeczne. Po takiej deklaracji, Mikołaj obdarzył dzieci upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Po wręczeniu prezentów, każda klasa zrobiła sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Po sesji zdjęciowej, Mikołaj pożegnał się, mówiąc, że czekają na niego inne dzieci, więc musi się spieszyć. A więc do następnego roku Mikołaju!!!!!!

(źródło: mgr S. Paszkowska – Zająkała)